Nielen Xiaomi či Huawei, ale aj Meizu robí na niekoľkých nových smartfónoch, ktorými chce debutovať tento rok. Jedným z nich bude aj vlajková loď Meizu Pro 7, o ktorej sa začína hovoriť čoraz viac.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Meizu Pro 7 sa teraz objavilo na webe nemenovaného indického predajcu, ktorý okrem (nereálnych) fotografií uvádza aj možné špecifikácie a tiež cenu, ktorá je veľmi zaujímavá. Čo sa samotných fotografií týka, ide o staršie neoficiálne rendery, ktoré sme už mali možnosť vidieť. Rendery zobrazujú zahnutý displej bez akýchkoľvek bočných rámikov.

zdroj fotografie: Androidheadlines

Zaujímavejšie sú však uvedené špecifikácie. Tie začínajú 5,6-palcovým FullHD displejom so spomínaným zahnutím bočných hrán. Mozgom Meizu Pro 7 by sa mohol stať osemjadrový procesor s taktom 2,5 GHz, no na webe sa neuvádza, o aký čipset ide. Zrejme sa však bude jednať o nejaký z radov Samsung Exynos, poprípade neslávne známy MediaTek Helio procesor. Hlavnému hardvérovému komponentu má sekundovať až 6 GB operačná RAM pamäť a pre užívateľské dáta by mala byť k dispozícii 64 GB vnútorná pamäť.

zdroj fotografií: Weibo

Vo výbave by sme mali nájsť aj 21 MPx zadný a 8 MPx predný fotoaparát. Šťavu bude tomuto hardvéru dodávať 3000 mAh batéria, čo sa môže na prvý pohľad zdať málo. Meizu už pri modeli Pro 5 však ukázalo, že s optimalizáciou systému to naozaj vie a na dvojdňovú výdrž im stačí aj takto veľká batéria. Chýbať nebude ani snímač odtlačkov prstov, podpora rýchleho nabíjania či najnovšia verzia Androidu spolu s FlymeOS nadstavbou.

Zobraziť aktuálnu cenu Meizu Pro 6

Zdroj taktiež odhaľuje predpokladanú cenovku, ktorá sa má v prípade tejto verzie pohybovať na úrovni 440 €. Oficiálne predstavenie Meizu Pro 7 by malo podľa zdroja prebehnúť už 20. februára. Uvedené informácie zatiaľ neboli oficiálne potvrdené, a tak by sme ich mali brať s nadhľadom.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]