V minulom roku Meizu so svojimi smartfónmi kvôli ich výbave príliš nevyniklo. Od začiatku roka 2016 predstavilo Meizu niekoľko modelov, ktoré však nezožali veľký úspech a situáciu zachránil až model Pro 6 Plus. Ten sme mohli vidieť v závere roka a jednalo sa o skutočnú vlajkovú loď spoločnosti. Teraz však nastal čas pre jeho nástupcu a tak začali na internete objavovať prvé informácie o modeli Pro 7. 

O predstavení Meizu Pro 7 sa hovorilo ešte v predošlom roku, no nakoniec sme sa ho nedočkali. Spoločnosť má mať práve tento model vo svojom rozpise smartfónov pre rok 2017 a predstavenie sa môže konať už o niekoľko mesiacov, konkrétne sa spomína jún. Vtedy má so sebou novinka priniesť aj výkonný procesor MediaTek Helio X30. Všetky tieto informácie spolu so špecifikáciami sa objavili v prezentácii, kde bola znázornená aj podoba nového modelu Pro 7. Ten sa však až príliš nápadne podobá na minuloročné Meizu Pro 6 Plus, preto vznikajú pochybnosti, či sa jedná o pripravovaný model Pro 7. Ak by sa dizajnovo tieto dva kúsky tak veľmi podobali, potom budeme môcť nájsť rozdiel vo výbave, ktorá bude odlišná. Podľa uniknutých informácií sa má už na prvý pohľad nová Pro 7-ka odlišovať svojou konštrukciou. Tá nebude vyrobená z hliníka, ale rovno z titánu!


zdroj fotografie: Meizu

Nenechaj si ujsť
TIP: Chceli by ste vedieť, ako vyzerá nové Meizu Pro 6 Plus zvnútra? Máme pre vás rozsiahlu galériu z rozoberania

Na prednej strane sa usídli obrovský 5,7″ displej so 4K rozlíšením a podporou funkcie Always On Display, ktorú sme mohli vidieť pri modeloch od kórejského Samsungu. Výbava hlavného fotoaparátu bude zahŕňať CMOS snímač Sony IMX362 s rozlíšením 12 MPx a hovorí sa aj o prisvetľovacej LED dióde v kruhovom tvare, podobne ako pri predchádzajúcom modeli Pro 6 a jeho verzii Plus. Jedným z ďalších veľkých vylepšení bude aj procesor. Nový čipset od spoločnosti MediaTek s označením Helio X30 poskytne pre Meizu Pro 7 ešte viac výkonu. Predpokladá sa, že novinka bude dostupná vo viacerých verziách, ktoré sa budú odlišovať veľkosťou operačnej pamäte RAM a kapacitou vnútorného úložiska.

Koncept Meizu Pro 7

zdroj fotografie: BGR

Výkonnejší model dostane 6 GB operačnej pamäte RAM v kombinácii so 128 GB vnútorným úložiskom, zatiaľ čo jeho „slabší“ dvojník prinesie operačnú pamäť RAM s veľkosťou 4 GB. Vnútorné úložisko v druhom prípade bude činiť 64 GB. Na záver si Meizu necháva to najlepšie, pretože okrem týchto dvoch verzií sa špekuluje aj o najvýkonnejšom variante, ktorý príde až s 8 GB operačnou pamäťou RAM a vnútorné úložisko ostane na úrovni 128 GB. Posledné informácie hovoria aj o cene jednotlivých verzií, ktorá začína na 448 € za „najslabší“ model so 4 GB RAM. O 40 € drahšia bude stredne výkonná verzia a najvyššiu cenovku, 515 €, má dostať Meizu Pro 7 s najvyššou operačnou pamäťou RAM. Tieto informácie bohužiaľ nie sú oficiálne potvrdené výrobcom, preto sa mnoho z nich ešte môže zmeniť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP