Meizu Pro 6 možno ponúkne verziu s procesorom Exynos 8890

banner-pro-5Meizu predstavil svoj súčasný vlajkový model Meizu Pro 6 v apríli, pričom smartfón vzbudil u fanúšikov zmiešané reakcie. Zatiaľ čo niektorí vyzdvihovali nový dizajn a nízku cenovku zariadenia, iní kritizovali použitie procesora Helio X25. Avšak, nedávno uniknutý obrázok dáva nádej, že Meizu sa rozhodlo na kritiku zareagovať a predstaví novú verziu Pro 6, tentoraz s procesorom z dielne Samsungu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

V súčasnosti ani jedna z hlavných predností Meizu Pro 6, ktorou bola nízka cenovka, nepôsobí tak lákavo ako v čase predstavenia. Môže za to hlavne spoločnosť LeEco, ktorá uviedla svoj model Le 2 s rovnakým procesorom Helio X25 za cenu o takmer 130 € nižšiu, než spomínaná vlajková loď od Meizu. Reakcia by preto nemusela byť až takým prekvapením. Podľa nedávno uniknutých správ sa Meizu rozhodlo v Pro 6 použiť v súčasnosti najvýkonnejší čipset od Samsungu, Exynos 8890. Samsung dodával svoje procesory už pre niekoľko zariadení Meizu a medzi spoločnosťami tak panujú dobré vzťahy.

Meizu Pro 5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


meizu-pro-6-exynos-8890-leak

Ak sa verzia Meizu Pro 6 s Exynos 8890 skutočne potvrdí, vytvorilo by to priestor aj pre ďalšie veľké vylepšenie výkonu. Tým by sa mohlo stať použitie pamäťového štandardu UFS 2.0, ktorý v súčasnej verzii zariadenia absentuje a ponúka len nižší štandard eMMC 5.1. Tento krok bol vynútený práve použitím procesora Helio X25, ktorý UFS 2.0 nepodporuje. Ďalšie informácie z uniknutého obrázka zahŕňajú 4 GB RAM, hmotnosť 160 gramov a Android vo verzii 6.0 Marshmallow. Žiaľ, v súčasnosti ide len o dohady a pravosť informácií nie je možné overiť.

Zdroj: Gizmochina.com

Smartfóny