mBank svojim klientom opäť prináša v mobilnej aplikácii nové funkcionality. Operácie, ktoré vykonajú prostredníctvom internet bankingu, môžu jednoducho, komfortne a bezpečne autorizovať namiesto SMS kódu prostredníctvom notifikácie priamo v aplikácii na svojom mobilnom telefóne.

mBank svojim klientom po novom umožňuje potvrdzovať mobilné platby a iné operácie v internet bankingu rýchlejšie a efektívnejšie prostredníctvom mobilnej autorizácie priamo v aplikácii v telefóne. V nej si môžu jednoducho nastaviť, aby im počas práce s internetbankingom namiesto SMS kódu prišla notifikácia na ich mobilný telefón.

Jednoduché potvrdzovanie mobilných platieb

Svoju platbu tak potvrdia jediným kliknutím a nemusia strácať čas manuálnym prepisovaním SMS kódov. Údaje o operácii nájdu v zozname notifikácií o autorizácii vo svojom telefóne. Nové užitočné riešenie tak klientom mBank ešte viac zjednoduší prácu s internet bankingom napríklad pri platbe faktúr alebo iných bankových prevodoch. Budú tak môcť venovať viac času svojmu súkromiu a menej ho strávia pri bankových operáciách.

mBank je tradičným a dlhoročným lídrom v oblasti digitálneho bankovníctva a aj prostredníctvom autorizačných notifikácií priamo v mobilnom telefóne našim klientom opäť prinášame jednoduché a bezpečné formy spravovania svojich financií,“ uviedol Tomáš Reytt, riaditeľ pre digitálne kanály, pobočky a externých partnerov mBank.

Ako funguje mobilná autorizácia v praxi?

Po zadaní platby alebo inej operácie v internetbankingu sa na displeji mobilného telefónu s nainštalovanou aplikáciou mBank zobrazí notifikácia. Po kliknutí na notifikáciu a prihlásení do mobilnej aplikácie stačí už len kliknúť na položku Potvrdiť.

Ako aktivovať mobilnú autorizáciu v aplikácii mBank?

Po otvorení aplikácie je potrebné kliknúť na ikonu s troma pruhmi v ľavom hornom rohu, vybrať položku mobilná autorizácia a kliknúť na Aktivovať. Aktivácia bude potvrdená pomocou PIN kódu.

Ďalšou aktuálnou novinkou v mobilnej aplikácii je, že pri platení faktúr či šekov už viac nie je potrebné manuálne prepisovať všetky údaje do platobného príkazu. Klient môže svojím mobilným telefónom postupne naskenovať všetky informácie ako IBAN, suma či variabilný symbol a tie sa mu ihneď zobrazia priamo v aplikácii. Stačí tak už len svoju platbu skontrolovať a jednoducho potvrdiť.

mBank SK
mBank SK
Developer: mBank S.A.
Price: Free
‎mBank SK
‎mBank SK
Developer: mBank S.A.
Price: Free

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú