mBank spustila novú funkcionalitu, ktorá umožní klientom platiť virtuálnou kartou v mobilnom telefóne hneď po akceptácii žiadosti o vydanie novej debetnej karty.

mBank prináša svojim klientom na Slovensku možnosť platby kartou v mobilnom telefóne hneď po akceptácii žiadosti o vydanie novej platobnej karty. Používatelia a klienti mBank tak majú svoju platobnú kartu stále pri sebe a to už od úplne prvej chvíle. Nemusia čakať na doručenie fyzickej karty poštou a môžu rýchlo a pohodlne platiť na bezkontaktných termináloch nielen na Slovensku, ale napríklad aj počas dovolenky v zahraničí.

Jednoduché platby aj bez fyzickej kreditky

Klient mBank, ktorý požiadal o novú kartu napríklad ak stratil tú pôvodnú, alebo nový klient, ktorý na svoju prvú kartu mBank ešte len čaká, už nebude musieť meniť svoje plány. Môže vyraziť na plánovanú služobnú cestu alebo dovolenku, či neobmedzovať sa pri nakupovaní.

Klienti mBank už totiž môžu svoju platobnú kartu vo virtuálnej podobe pridať do svojho mobilného telefónu hneď po akceptácii žiadosti o vydanie platobnej karty. Môžu svojou kartou začať platiť bezkontaktne od prvého dňa, zatiaľ čo fyzická karta je na ceste do ich poštovej schránky a medzitým ostáva stále neaktívna.

Nenechaj si ujsť
Apple Pay je oficiálne na Slovensku: Zoznam prvých podporovaných bánk + návod na nastavenie

Novinku môžu využívať nielen noví, ale aj existujúci klienti mBank, ktorí účet s kartou majú alebo si oň požiadajú. Po akceptovaní žiadosti sa karta klientovi zobrazí v mobilnej aplikácii mBank spolu s možnosťou pridať si ju do Google Pay a začať platiť bezkontaktne mobilným telefónom.

mBank vždy prináša svojim klientom tie najmodernejšie a bezpečné formy digitálneho bankovníctva. Aj teraz im výrazne zjednodušíme život a odstránime akékoľvek limity pri platení, ak čakajú na svoju novú platobnú kartu. Už od schválenia žiadosti môžu svojou kartou platiť na bezkontaktných platobných termináloch u nás aj v zahraničí.

Navyše, používaním virtuálnej karty nedochádza k aktivácii tej plastovej, takže tá bezpečne cestuje poštou za majiteľom,“ hovorí Zdeněk Rys, riaditeľ depozitných produktov mBank.

Služba bude dostupná pre väčšinu klientov mBank, stačí, ak vlastnia smartfón s operačným systémom Android a zároveň požiadali o vydanie debetnej platobnej karty Mastercard.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom