Štart Disney+ na Slovensku sa blíži a nová platforma sľubuje tisícky hodín atraktívneho obsahu. Na koľkých zariadeniach ju budeš môcť sledovať, kedy do knižnice budú pribúdať najnovšie veľkofilmy a koľko titulov bude dostupných v slovenčine a češtine? Prinášame odpovede na všetky kľúčové otázky.

Čo je Disney+?

Disney+ je nová streamovacia služba, za ktorou stojí momentálne najväčšia spoločnosť v zábavnom priemysle The Walt Disney Company. Do jej portfólia spadajú filmové štúdiá ako Pixar, Marvel, Lucasfilm, National Geographic či 20th Century Fox, o ktoré služba opiera aj svoju obsahovú ponuku. Disney+ tak prinesie tisícky hodín atraktívneho filmového a seriálového obsahu. Služba už necelé tri roky od svojho štartu registruje 138 miliónov predplatiteľov a hovorí sa o nej ako o budúcej svetovej jednotke.

Kedy Disney+ pride na Slovensko?

Služba na Slovensku štartuje v utorok 14. júna o 9 hodine ráno. Približne v tomto dátume Disney+ bude spustené aj v ďalších viac ako 50 krajinách, vrátane Českej republiky, Poľska a Maďarska. Ide o doposiaľ najväčšiu medzinárodnú expanziu služby, ktorá bude na budúci rok pokračovať predovšetkým v ázijskom regióne.

Koľko Disney+ bude stáť?

Služba na Slovensko prichádza s atraktívnou cenou predplatného 7,99 € na mesiac. K dispozícii je aj možnosť zakúpiť ročné predplatné – v takom prípade používateľ zaplatí 79,90 € a získa tak 2 mesiace predplatného zadarmo.

Služba si pre Slovákov pripravila aj špeciálnu uvádzaciu akciu – každý používateľ, ktorý sa nezáväzne do Disney+ zaregistruje do polnoci 13. júna, bude môcť pri štarte využiť exkluzívnu uvádzaciu ponuku ročného predplatného vo výške 63,90 €. Registrovaní používatelia tak v rámci špeciálnej akcie za cenu ôsmich mesiacov získajú predplatné na dvanásť mesiacov.

Ako získam špeciálnu uvádzaciu zľavu?

Stačí sa do služby zaregistrovať na stránke služby. V deň spustenia Disney+ (14. júna) dostanú registrovaní používatelia na mail, ktorý použili pri registrácii, odkaz na exkluzívnu ponuku. Uvádzacia akcia bude k dispozícii len pre tých záujemcov, ktorí sa zaregistrujú do polnoci 13. júna. Platnosť odkazu na exkluzívnu ponuku vyprší 26. júna 2022. Registrácia je nezáväzná a nie je spojená so žiadnymi poplatkami.

Pozri si, ako vyzerá Disney+ v praxi
Vyskúšali sme Disney+. Takto vyzerá prostredie streamovacej služby v praxi

Aký obsah Disney+ vlastne ponúkne?

Ponuka Disney+ pozostáva prevažne z rodinne ladených titulov. Atraktívnou súčasťou knižnice sa môže javiť obsah z univerza Star Wars a Marvel, tvorený najziskovejšími kinohitmi posledných rokov na čele s Avengers. Nezanedbateľnou súčasťou je aj dokumentárny obsah z National Geographic či kolekcia animovaných filmov renomovaného štúdia Pixar.

Disney+ slovensko

Do základného predplatného patrí aj vybraná ponuka obsahu z produkcie Foxu, medzi ktorým nechýbajú napríklad Smrtonosná zbraň, Sám doma, Klub bitkárov, Votrelec či filmy z univerza X-Men. Práve vďaka dodatočnej ponuke filmových noviniek i overených klasík Disney+ môže osloviť podstatne širšie obecenstvo ako len rodiny s deťmi a fanúšikov rozprávok.

Spoločnosť navyše masívne investuje aj do vlastného originálneho obsahu. Momentálne má rozpracovaných až desiatky seriálov z univerza MCU, Star Wars i ďalších známych filmových sérií.

Je k dispozícii aj skúšobná verzia služby zadarmo?

Nie, Disney+ neumožňuje bezplatné vyskúšanie. Služba v minulosti na vybraných trhoch ponúkala aj skúšku zadarmo, od tejto možnosti však neskôr upustila. Dôvodom bolo zneužívanie a „kšefty“ s účtami.

Bude služba dostupná aj v slovenčine?

Áno, Disney+ bude k dispozícii v slovenskom jazyku. Nie všetok obsah, ktorý služba ponúkne, však bude dostupný aj v slovenčine.

Bude obsah aj so slovenským alebo českým dabingom?

Disney+ na Slovensko príde s bohatou podporou slovenčiny a češtiny. V čase písania článku služba ponúka približne 230 titulov s tuzemským dabingom, so slovenskými titulkami je už teraz k dispozícii viac než 600 titulov. Služba si dáva na lokalizácii záležať a v slovenčine ponúkne aj svoje absolútne novinky ako napríklad seriály Moon Knight či Obi-Wan Kenobi. So slovenčinou bude k dispozícii aj veľká časť ďalších známych filmov a rozprávok.

Disney+/FonTech

Ešte bohatšia ponuka obsahu bude k dispozícii v českom jazykovom znení. Disney+ s českým dabingom ponúkne viac než 1 000 filmov a seriálov. Podľa týchto informácií odhadujeme, že takmer polovica z celej obsahovej ponuky bude dostupná so slovenským alebo českým dabingom.

Bude možné vybrať si verziu dabingu a titulkov?

Áno. Disney+ na rozdiel od HBO Max titulky ani dabing neuzamyká regionálne a používateľ si môže vybrať z dostupných verzií dabingu aj titulkov. K dispozícii takmer pri všetkých tituloch je dabing a titulky vo všetkých svetových jazykoch, pri veľkej časti obsahu nechýba čeština alebo maďarčina.

Na akých zariadeniach bude Disney+ dostupné?

Služba bude kompatibilná prakticky so všetkými modernými zariadeniami, vrátane zariadení Android, iOS, webových prehliadačov, hracích konzol, set-top boxov a smart televízorov. Zoznam podporovaných zariadení Disney+:

 • Windows 7 a novší, prehliadače Chrome, Firefox a Edge (od Windows 10)
 • MacOS (Safari, Chrome, Firefox)
 • Chromebook
 • Android 5.0 a novší
 • iOS 12 a novší
 • Fire OS5 a novší
 • Android TV (NVIDIA SHIELD TV, Xiaomi Mi Box…) s Android OS 5.0 a novším
 • Samsung TV – rok výroby od 2016 (vrátane) a operačným systémom Tizen
 • LG – rok výroby od 2016 (vrátane) s WebOS 3.0 a novším
 • Panasonic – rok výroby od 2017 (vrátane)  s operačným systémom My Home Screen, konkrétne modely EZ, EX, FZ, FX, GZ, GX, HZ, HX, JZ, alebo JX
 • Hisense – rok výroby od roku 2017 (vrátane) s operačným systémom VIDAA 2.5, VIDAA 4.0 a novším
 • Vizio – rok výroby od 2016 (vrátane)
 • Apple TV od štvrtej generácie s tvOS12.0 a novším
 • Fios, Xfinity, Roku
 • Chromecast
 • PlayStation 4 a PlayStation 5
 • Xbox One a Xbox Series S / X

Disney+/FonTech

Na koľkých zariadeniach môžem Disney+ zaregistrovať?

Jeden účet je možné zaregistrovať na 10-tich zariadeniach. Služba umožňuje súbežné sledovanie na 4 rôznych zariadeniach.

Je možné jeden účet zdieľať s viacerými používateľmi?

Áno, jeden účet podporuje súbežné sledovanie na 4 rôznych zariadeniach. Každý účet navyše podporuje vytvorenie 7 samostatných profilov, na ktorých sú zaznamenané preferencie jednotlivých používateľov. Pre každý profil je možné nastaviť rôzne stupne rodičovskej ochrany.

Bude obsah k dispozícii aj v 4K a HDR rozlíšení?

Veľká časť titulov (nie však všetok obsah) bude dostupných aj v 4K rozlíšení s podporou HDR, Dolby Vision a Dolby Atmos. Streamovacia služba kvalitu obrazu nastaví automaticky v závislosti od rýchlosti internetového pripojenia, kvalitu vysielaného obrazu nie je možné vybrať manuálne.

Akú rýchlosť internetu potrebujem na sledovanie Disney+?

Pre sledovanie HD videa (720p alebo 1080p)  služba odporúča rýchlosť sťahovania najmenej 5 Mbps. Pre sledovanie 4K obsahu je odporúčaná rýchlosť najmenej 25 Mbps.

Budú filmy do knižnice Disney+ pribúdať už 45 dní od premiéry ako napríklad v prípade HBO Max?

Nie, nebudú. Určite nie pravidelne. Disney nemá pevne stanovené, kedy do svojej streamovacej služby zaradí aj svoje veľkofilmy. Časové okno, kedy budú od premiéry dostupné aj na Disney+, sa preto zakaždým odlišuje. Eternals sa napríklad v ponuke služby objavili po 68 dňoch, Shang-Chi po 70-tich dňoch. V zásade platí, že čím úspešnejší je film v kine, tým neskôr sa objaví na Disney+.

Disney+/FonTech

V čom je Disney+ rozdielne oproti Netflixu a ďalším streamovacím službám?

Odhliadnuc od výhodnejšej ceny predplatného oproti Netflixu, ktorý výhody ako 4K obsah a zdieľanie naprieč 4 zariadeniami ponúka za bezmála dvojnásobok, Disney+ svoj obsah stavia predovšetkým na šiestich hlavných pilieroch. Sú nimi:

 • Štúdiá Walta Disneyho – s ponukou najznámejších hraných i animovaných rozprávkových klasík
 • Marvel Studios – filmy a po novom tiež seriály MCU (Marvel Cinematic Universe), ktoré patria ku komerčne najúspešnejším projektom v histórii filmového priemyslu
 • Lucasfilm – projekty z univerza Star Wars, vrátane starých i nových filmových sérií, spin-offov či seriálového megahitu Mandalorian
 • Pixar – najznámejší a najoceňovanejší tvorca animovaných filmov v súčasnosti, ktorý sa môže pochváliť sériami ako Toy Story, Hľadá sa Nemo, Rodinka Úžasných a zástupom ďalších populárnych snímok
 • 20th Century Fox – jedno z najstarších štúdií v Hollywode ponuku Disney Plus rozšíri predovšetkým o obsah pre dospelých divákov v rámci balíka Star
 • National Geographic – priekopník vo svete dokumentárnych snímok s tisíckami epizód rôznorodého náučného obsahu

Nevýhodou Disney+ oproti Netflixu a ďalším hráčom je, že veľká časť obsahu je cielená len na určitú divácku skupinu. Tituly zo sveta Marvelu, Star Wars či hromada rodinne ladených snímok nemusia sadnúť každému. Netreba však zabúdať na sekciu Star, pod ktorou služba ponúka“univerzálnejšie“ filmy a seriály, medzi ktorými nechýbajú ani rokmi osvedčené klasiky. Tvrdenie, že Disney+ ponúka iba superhrdinské filmy a rozprávky, je preto zavádzajúce.

Disney+/FonTech

Budem môcť sledovať službu aj zo zahraničia?

Áno, služba je po registrácii k dispozícii aj v krajinách, v ktorých je služba dostupná. Stačí sa prihlásiť pod existujúcim účtom. Obsah knižnice sa však zakaždým odvíja od ponuky v danej krajine, nie od krajiny, pod ktorou bola služba zaregistrovaná.

Bude obsah možné obsah stiahnuť pre sledovanie offline?

Áno, služba umožňuje aj stiahnutie obsahu priamo do zariadenia pre neskoršie sledovanie. Sťahovanie pre sledovanie offline je dostupné iba pre mobilné zariadenia a tablety, sťahovanie cez internetové prehliadače, konzoly alebo iné zariadenia nie je možné. Stiahnutý obsah je možné z mobilného zariadenia zrkadliť aj na veľkú obrazovku.

Pri sťahovaní obsahu si používateľ môže vybrať kvalitu obrazu, od ktorej sa odvíja aj veľkosť stiahnutého súboru. Služba neobmedzuje, koľko titulov je pre sledovanie offline možné stiahnuť, rozhoduje kapacita zariadenia a používateľské preferencie. Pre jeden účet je možné sťahovať najviac na 10-tich zariadeniach. Stiahnutý obsah je v zariadení dostupný až do jeho vymazania, je však potrebné aspoň raz za 30 dní do účtu sa prihlásiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP