Statusy o detskej láske, staré fotografie či iné príspevky už síce zapadli prachom, no pri dôkladnom hľadaní sa na dlhoročných profiloch stále nachádzajú. Niekedy môžu dokonca staré príspevky ovplyvniť aj prijatie do zamestnania a iné aspekty života. Facebook prišiel s riešením. Prináša nový nástroj na odstránenie starých statusov, ktoré bude možné odstraňovať vo veľkom a používateľ nemusí pracne mazať jeden príspevok za druhým, informuje Daily Mail.

Nástenky používateľov na Facebooku často obsahujú aj rôzne príspevky z dávnych čias a pri pohľade na nich sa len mnohí chytajú za hlavu. Nový nástroj na správu aktivity však pomôže pri odstraňovaní takýchto statusov, na ktoré už používatelia zrejme aj zabudli.

Sociálna sieť umožní nájsť staré príspevky a hromadne ich odstrániť. Používateľ bude môcť hľadať takéto príspevky aj podľa filtra, ktorý mu uľahčí vyhľadávanie podľa konkrétneho časového obdobia alebo iných aspektov.

Facebook umožní pretriediť nástenku od starých príspevkov

Odstraňovať bude možné viacero príspevkov súčasne, avšak fotografie a iné statusy, v ktorých bol používateľ označený, nebude môcť vymazať. Môže však odstrániť samotné označenie. Príspevky sa budú dať aj archivovať, aby si ich mohol vlastník profilu pozrieť, či už z nostalgie, alebo len pre zábavu.

Statusy a všetok obsah, ktorý chce odstrániť, bude umiestnený do virtuálneho koša, kde zotrvá ďalších 30 dní a následne budú tieto príspevky definitívne zmazané.

Aktuálne však ešte nie je táto novinka dostupná pre všetkých. Facebook avizoval, že je k dispozícii len pre vybranú skupinu používateľov a neskôr sa rozšíri k ďalším. Momentálne ju môžu niektorí využiť v mobilnej aplikácii a časom sa dostane aj do desktopovej verzie sociálnej siete.

Včera sa funkcia dostala aj do odľahčenej verzie Facebook Lite. Novinku potom budú môcť používatelia nájsť vo svojom profile.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom