Najnovší film z dielne Marvelu patrí bezpochyby medzi najlepšie komiksovky, aké boli doteraz natočené. Potvrdzuje to aj medzinárodný úspech snímky, ktorej sa teraz podarilo prekročiť magickú hranicu.

Black Panther je 33. filmom, ktorému sa celosvetovo podarilo dosiahnuť tržby prevyšujúce hranicu jednej miliardy dolárov. Podarilo sa mu to len počas takmer štyroch týždňov v kinách, čo je obdivuhodný výkon. Počas tejto cesty pritom film dosiahol niekoľko ďalších míľnikov.

Snímka zasadená do fiktívneho afrického národu Wakanda je piatou marvelovkou, ktorá prekonala magickú hranicu 1 miliardy a dopĺňa tak svojich úspešných predchodcov: The Avengers, Avengers: Age of Ultron, Iron Man 3 a Kapitán Amerika: Civil War.

V USA sa Black Pantherovi podarilo dosiahnuť 9. najsilnejší vstup do kín vôbec. Počas štvrtého víkendu bol dokonca tretí najsilnejší v histórii, keď nedokázal predbehnúť len snímky Avatar a Star Wars: The Force Awakens. Pre najnovšiu Marvelovku tak ide o poriadne úspešné obdobie a film si získava fanúšikov po celom svete. Aký sa páčil Black Panther tebe?

Nenechaj si ujsť
Prečo Thanos zaútočí na Wakandu, pokiaľ sa tam nenachádza posledný Kameň nekonečna?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom