Od premiéry filmu Avengers: Infinity War nás delí už len menej ako 50 dní. Tento veľkofilm nám však už teraz nedá spávať – Stále vychádzajú nové fotky a informácie, zatiaľ čo urputne čakáme na posledný trailer.

V článku sa nachádza SPOILER z filmu Avengers: Infinity War, ktorý prezradil samotný režisér. Čítaj preto len na vlastnú zodpovednosť.

Pár dní dozadu sme sa pozreli na to, kde sa nachádza posledný Kameň nekonečna (Soul stone). V Black Pantherovi o ňom totižto nepadlo ani slovo, takže sa vo Wakande nenachádza. To vyvoláva nejednoduchú otázku – Prečo Thanos spolu so svojou armádou Black Order zaútočí na celú Wakandu? Aký má k tomu dôvod, pokiaľ sa tam nenachádza Soul stone? Nuž, jeden z Kameňov nekonečna tam predsa bude, no nerozprávame o tom chýbajúcom.

Mind stone

Thanos bude totižto vo Wakande hľadať Mind stone, ktorého aktuálnym držiteľom je android Vision (Paul Bettany). Avengers zoberú Visiona do Wakandy s vidinou toho, že ho tam ochránia (Rovnako ako Buckyho po Civil War) pred Thanosom a jeho neľútostnou armádou. Jeho ochrancami budú Kapitán Amerika (Chris Evans), Black Widow (Scarlett Johansson), Hulk (Mark Ruffalo), Bucky (Sebastian Stan) a samozrejme celá Wakanda na čele s T´Challom (Chadwick Boseman) a Okoye (Danai Gurira). Prečítaj si, čo povedal režisér Anthony Russo:

“Vision je žijúci MacGuffin. Samozrejme, to zvyšuje stávky, pretože Visionov život je v nebezpečí. Jeho život je v rozpore s Thanosovými cieľmi, takže s tým niečo musia urobiť. Cap rozhodne, že prinesú Visiona do Wakandy, kde Zem vykoná posledný boj pre udržanie kameňa pred Thanosom. Je to najlepšie miesto pre vašu poslednú obranu.”

K téme sa vyjadril aj samotný kráľ Wakandy, herec Chadwick Boseman. Povedal, že na pomoc v tomto boji príde aj Kapitán Amerika. Black Panther a Cap si navzájom veria, takže mu T´Challa poskytne nové štíty z vibránia – Tento dar bude testamentom ich vzťahu a dôvery. A ako sa vyjadril o Wakande, vyspelom národe plnom bojovníkov?

“Nikdy nebola dobytá, no to neznamená, že nebola napadnutá.”

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom