S komiksovým univerzom Marvelu to po finančných neúspechoch jeho posledných filmov a seriálov nevyzeralo príliš dobre. Piata fáza MCU, ktorú na začiatku minulého roka odpálil tretí Ant-Man, mala patriť predstaveniu Thanosovho nástupcu – Kanga Dobyvateľa a vrátiť MCU na správnu koľaj.

Stal sa však presný opak a namiesto nového začiatku prišli problémy. Nový Ant-Man v kinách nepresvedčil, neskôr ukážkovo pohorela aj ženská tímovka The Marvels, ktorá mala vydláždiť cestu nových hrdiniek do budúcnosti MCU.

Tvorcovia sa tiež museli vysporiadať s náhlym ukončením spolupráce s Jonathanom Majorsom, ktorý bol medzičasom usvedčený z domáceho násilia, no v podobe Kanga Dobyvateľa mal hrať kľúčovú rolu v neskorších filmoch.

Do lavíny problémov sa pridala aj sledovanosť MCU noviniek na malej obrazovke, ktoré až na výnimku Lokiho v posledných rokoch rovnako čelili diváckemu nezáujmu. Filmový Marvel zaspal na vavrínoch a opojený kasovým úspechom Avengers: Endgame sa spoliehal na to, že diváci si vystačia aj s (pod)priemernými príbehmi superhrdinov a dobré časy budú trvať večne.

Marvels
TMDB

To sa však nestalo a Marvel v posledných rokoch hasil jeden požiar za druhým. Nakoniec prišlo až rozhodnutie hlavného lodivoda Disney Boba Igera, zatiahnuť ručnú brzdu, obmedziť príval noviniek a konečne sa začať pozerať aj na ich kvalitu. Zdá sa, že táto stratégia sa komiksovému gigantovi začína vyplácať.

Marvel je totiž pripravený odpovedať svojim fanúšikom a kritikom tým najlepším možným spôsobom – veľkolepým návratom na scénu, ktorý vyvrcholí udalosťou, aká na filmovom plátne nemá obdobu.

Veľké veci prídu už o pár týždňov
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú