Pozor! To, ako Thanos vyhral, je spoiler filmu Spider-Man: Ďaleko od domova.

Marvel novinkou Spider-Man: Ďaleko od domova uzavrel 3. fázu MCU. Veľkolepá Infinity Sága už síce skončila filmom Avengers: Endgame, no práve nový Spidey bol ten, kto sa postaral o zauzlenie všetkého, čo Kevin Feige v priebehu rokov vybudoval.

Ani to budovanie by však nemohlo existovať bez niečoho, kto chcel všetko zničiť… Reč je o Šialenom Titánovi, ktorý bol až doteraz hlavnou hrozbou hrdinov. Teraz je však porazený… však? Alebo predsa len Thanos vyhral? Informáciu priniesol portál refinery29.com.

Thanos vyhral… istým spôsobom

Thanos mal jeden jediný cieľ: zmeniť život vo vesmíre k lepšiemu. Áno, postavil sa k tomuto cieľu ako psychopat a chcel ho dosiahnuť tým, že vymazal polovicu života vo vesmíre, no predsa len šlo o pekný cieľ. Avengers však nakoniec dokázali zvrátiť jeho čin. Aj keď to trvalo 5 rokov, nakoniec Profesor Hulk luskol prstami, všetkých vrátil späť k životu a všetko bolo tak ako predtým, však? Nie až tak úplne…

Už dávnejšie sme polemizovali nad tým, že “výhra” Avengerov na konci Endgameskutočne nebola pozitívna. Zdvojnásobením svetovej populácie totižto z ničoho nič určite musela zlyhať infraštruktúra, na ktorú si preživší ľudia behom 5 rokov zvykli. Tu na scénu prichádza práve Spider-Man: Ďaleko od domova, ktorý nám priblížil, čo sa vlastne dialo, keď sa ľudia vrátili v tzv. Blipe.

I am inevitable.

Na konci Avengers: Infinity War Thanos luskol prstami a vymazal z existencie polovicu všetkého života. Na konci Avengers: Endgame Hulk luskol prstami a vrátil ich späť. V najnovšej marvelovke sme videli, že všetci sa objavili na mieste, kde sa 5 rokov dozadu vyparili. Napríklad taká Teta May sa zjavila späť vo svojom byte, kde teraz žili iní ľudia.

“Snap” a “Blip” majú aj ďalšie následky. Napríklad taký Peter Parker sa pôvodne vyparil. Keď sa teda 5 rokov nato vrátil, polovica jeho kamarátov bola oproti nemu o 5 rokov staršia ako predtým. Blip sa stal v polovici školského roka, a ako nám bolo vo filme povedané, všetci kvôli tomu museli opakovať ročník.

A tu je reč len o škole. Skúste si predstaviť, aké ďalšie obrovské následky to mohlo mať v iných sférach. Dosť možno môžeme predpokladať, že bežní ľudia v MCU momentálne zažívajú najhoršiu ekonomickú krízu v histórii.

Aj keď teda Avengers vrátili ku životu všetkých, ktorých Thanos vymazal z existencie, určite nie je všetko späť v normále. Preto môžeme povedať, že istým spôsobom vyhral… aspoň teda neklamal, keď povedal, že je neodvratný.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom