Zakladateľ Facebooku a 5. najbohatší človek na Zemi, Mark Zuckerberg, onedlho navštívi Slovensko. Spolu so svojou manželkou Priscillou Chanovou sem zavítajú už v júni.

Správu priniesol portál čas.sk, ktorý o tejto významnej návšteve zisťoval viac. Mark Zuckerberg sem príde na pozvanie Josepha Burzu, prezidenta Kanadskej obchodnej komory a bude tu mať prednášku. Zároveň to bude jeho prvá návšteva Európy od čias svadobnej cesty.

Len pre vybraných ľudí

Téma prednášky je Facebook – globálny fenomén v globálnom svete. Uskutoční sa v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton 25. júna, no bežní ľudia na ňu nebudú mať prístup. Kapacita je totiž obmedzená na 650 miest a zúčastniť sa jej budú môcť len tí, ktorí na ňu dostanú pozvánku. Viac z jeho programu však komora prezradiť nechcela. Navštívi však aj susednú Viedeň.

Nenechaj si ujsť!
Facebook historicky po prvýkrát prichádza o používateľov, ktorí na ňom trávia omnoho menej času

Mark Zuckerberg sa narodil v roku 1984 a je to americký podnikateľ, programátor a filantrop. Počas štúdia na Harvarde založil sociálnu sieť Facebook (2004). Podľa jeho slov mu naprogramovanie zdrojového kódu trvalo iba dva týždne. Momentálne pracuje ako je výkonný riaditeľ. Patrí k najmladším miliardárom a najbohatším ľuďom na svete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom