Apple každoročne predstavuje svoje vylepšené smartfóny, ktoré zakaždým prinesú pre používateľa nielen rôzne novinky, ale aj vyššie ceny. Práve tento fakt môže mnohých zákazníkov odradiť od toho, aby si kupovali stále novší model. Istý muž z Malajzie si vytvoril svoj vlastný „výmenný program“, ktorý mu od roku 2013 zabezpečoval najnovší iPhone bez toho, aby zaň zaplatil čo i len cent.

Získať nový Apple smartfón či iný produkt s logom tejto spoločnosti nemusí byť pre mnohých vždy jednoduché. Kvôli vysokým cenám si zákazníci neraz berú pôžičku, aby svoj drahý iPhone mohli splácať, no niektorí sa ho občas rozhodnú získať aj nekalým spôsobom. Príkladom je teraz aj manažér z Malajzie, ktorý od roku 2013 úspešne praktizoval poistné podvody. Vďaka nim sa dostal stále k novému modelu iPhonu.

Každý rok nový iPhone

Celý prípad odhalila polícia až pri poslednom nahlásení krádeže, kedy táto „obeť“ mala prísť kvôli zlodejom o svoj nový iPhone Xs Max, MacBook Pro a iPad Pro. Celková hodnota ukradnutého tovaru sa mala vyšplhať až na 2 618 dolárov, ktoré by bola poisťovňa tomuto podvodníkovi vyplatila. Vyšetrovateľ si však pri prešetrovaní prípadu všimol, že zakaždým, keď tento manažér nahlásil krádež, bol medzi ukradnutými vecami aj jeho iPhone. Za odškodné od poisťovne si pritom mohol kúpiť stále nové zariadenia.

Zobraziť celú galériu (1)
Nick Ackerman/YouTube

Nenechaj si ujsť
V Rusku je možné naozaj všetko. Mladík zaplatil za najdrahší iPhone vaňou plnou mincí

Takáto „náhoda“ však bola až príliš podozrivá na to, aby bola pravdou. Polícia tak po rozhovore s 34-ročným mužom zistila, že má na svedomí niekoľko podvodov, ktoré mu každý rok priniesli najnovší Apple smartfón. Po 5 rokoch mu ale klepla po prstoch a z obyčajnej krádeže prípad prehodnotila na poistný podvod. Pred nahlásením krádeží totiž tento manažér svoj iPhone predal a následne ho polícia evidovala ako ukradnutý. Zatiaľ nie je známe ako ruka zákona s týmto previnilcom naložila a ani ktorá poisťovňa mu toľkokrát naletela.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom