Portál Business Insider informuje o kurióznom prípade bývalej profesionálnej hráčky Counter-Strike, ktorá je aktuálne odsúdená na 116 rokov za mrežami. Dôvodom je jej participácia na dlhoročnom podvode.

Brazílska hráčka, Shayene „shAy“ Victorio, čelí obvineniu z podvodu pod záštitou online obchodu, ktorý počas rokov 2013 až 2017 obral o peniaze vyše 100 zákazníkov.

Obvinenie vzniesla brazílska skupina bojujúca proti organizovanému zločinu, keďže zákazníci z e-shopu nielenže nedostali zaplatený tovar, ale nedošlo ani k žiadnej kompenzácii.

Aktuálne primárne influencerka s takmer 100-tisícovým Instagramom, bola vo vyššie popísanom období spolumajiteľkou online obchodu. Ako naznačuje GameSpot, Victorio sa ku kauze vyjadrila aj na osobnom Instagrame, kde však pôvodný príspevok už nenájdeš.

Jej advokát pritom rozsudok orgánov popisuje ako nehumánny. Do väzby teda influencerka poputuje až potom, ak zlyhá jej odvolanie, pričom verí, že pokiaľ hľadajú vinníka, sú na zlej adrese. Údajnými „zločincami“ sú podľa jej slov bývalí obchodní partneri, vrátané bývalého manžela.

Pokiaľ teda bývalej hráčke, aktuálne sa sústreďujúcej na sociálne siete, nevyjde odvolenie, poputuje do brazílskeho väzenia na 30 rokov. V Brazílii ide totiž o najvyšší možný trest, a to aj napriek tomu, že americké úrady priestupky akumulujú.

Dvojitý meter?

V marci sme informovali o podvode mladého hackera, ktorý v mene najznámejších osobností a spoločností vytiahol od nič netušiacich fanúšikov tisícky dolárov v bitcoinoch.

Tento mladík vzhľadom na to, že bol v čase útoku na účty Twitteru neplnoletý, strávi vo väzení tri roky. V opačnom prípade by sa jeho pobyt predĺžil až na 10 rokov.

Nenechaj si ujsť
Counter-Strike 1.6 si už môžeš zahrať aj v prehliadači. Zadarmo a bez akejkoľvek registrácie

Otázkou teda ostáva, v akej čiastke musel e-shop, kde na vedúcej pozícii figurovala bývalá hráčka Counter-Strike, napáchať škody voči nič netušiacim nakupujúcim, keď jej trest je niekoľkonásobný?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom