Aj keď je predstavenie iPhonu 8 už doslova za rohom, niektorí sa ho nevedia dočkať. Zaobstarali si preto funkčný klon alebo atrapu pripravovanej novinky, aby získali lepšiu predstavu o vzhľade v reálnom živote.

Jedným z nich je aj smartfónový nadšenec Marques Brownlee, ktorého YouTube kanál je známy aj pod menom MKBHD. Práve on si zaobstaral maketu nového iPhonu 8, a to konkrétne v bielo-striebornom prevedení.

Chýbať nebude takmer bezrámikový displej

Môžeme si tak pozrieť, ako budú vyzerať biele rámiky na prednej strane, ale aj sklenená zadná strana. Predná strana je teda takmer kompletne bezrámiková a narúša ju iba hrubší výrez pre fotoaparát, reproduktor pre hovory a senzory. Pravý bok obsahuje klasické zapínacie tlačidlo spolu so slotom pre SIM kartu a na ľavom boku si našli miesto tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a prepínač režimov.

Apple iPhone 7 Plus 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone 8
zdroj fotografie: Screenshot / Marques Brownlee / YouTube

Nenechaj si ujsť
Takto by mohol vyzerať iOS 11 na bezrámikovom displeji iPhonu 8. Maximum zážitku, minimum rámikov!
Kov bude nahradený sklom

Na spodnej hrane sa taktiež nič nezmenilo a obsahuje teda iba mriežky pre mikrofón a reproduktor a Lightning konektor. Zaujímavo vyzerá aj zadná strana, ktorá už nie je kovová, ale sklenená. Ako sme už dávnejšie informovali, tento krok by mal pomôcť Applu v implementácii bezdrôtového indukčného nabíjania. Zmizli tiež plastové predely pre antény, keďže sklo dokáže signál prepustiť oveľa lepšie. Zo zadnej strany vystupuje vertikálne umiestnený duálny fotoaparát oddelený bleskom.

iphone 8
zdroj fotografie: Screenshot / Marques Brownlee / YouTube

Avšak, pre ešte lepšiu predstavu o dizajne odporúčame pozrieť si celé video. Ak bude iPhone 8 spolu s iPhonom 7s a 7s Plus predstavený v priebehu septembra, od jeho predstavenia nás delí už iba pár týždňov. Mimochodom, nedávno sa na internete objavili aj fotografie atrapy iPhonu 7s Plus, ktorá nápadne pripomína práve túto. Rozdiel je viacmenej iba v orientácii fotoaparátu. Tak čo, čaká iPhone 8 s takýmto dizajnom a cenovkou vyššou ako 1000 € sľubná budúcnosť?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom