Dizajn očakávaného iPhonu 8 máme potvrdený nielen vďaka mnohým uniknutým fotografiám, ale aj vďaka ikony uniknutej priamo od Apple. Ako by ale na ňom mohol vyzerať operačný systém iOS 11?

Na túto otázku sa rozhodol odpovedať dizajnér Max Rudberg. Pripravil si preto niekoľko konceptov, ktoré ukazujú možnosti vzhľadu operačného systému na iPhone 8. Keďže by mal prísť s takmer bezrámikovým 5,8-palcovým OLED displejom, dizajnér sa rozhodol vyplniť každý jeden pixel displeja. V prvom prípade používa najmä svetlé farby, takže notifikačná lišta aj spodný navigačný panel je navrhnutý v bielej farbe. Druhý koncept už obsahuje čiernu notifikačnú lištu, takže lepšie korešponduje s čiernym výrezom pre fotoaparát, reproduktor a senzory.

Nenechaj si ujsť
Applu nešťastnou náhodou unikol radikálne zmenený dizajn iPhonu 8. Potvrdila sa aj prítomnosť veľmi diskutovanej vlastnosti

Nakoniec tu máme aj tretí render, ktorý má čiernu nielen notifikačnú lištu, ale aj spodný navigačný panel. Podľa informácií má byť pre aplikácie využiteľné miesto iba na úrovni 5,15-palcov z celkových 5,8-palcov. Príchod iPhonu 8 je očakávaný na september spolu s vylepšenými modelmi minuloročných vlajkových lodí — iPhone 7S a 7S Plus. Tie však nebudú mať rovnaký bezrámikový displej a na trh prídu zrejme skôr ako samotný iPhone 8. Na jeho prémiových vlastnostiach sa pravdepodobne prejaví aj cena, keďže má byť na úrovni 1000 €.

ios 11zdroj fotografie: Max Rudberg

Tak či onak, jedna vec je istá. „Osmičkový“ iPhone už doslova klope na dvere a ak obzeráš po čo najlepšom smartfóne, tak teraz je na jeho kúpu absolútne najhorší čas. Tých pár týždňov sa rozhodne oplatí vyčkať. Počas toho sa s nami môžeš v komentároch podeliť o to, ktorý z tejto trojice konceptov sa ti páči najviac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom