Zatiaľ čo celý smartfónový svet sa sústredí na predstavenie prelomového iPhonu 8, Apple si potichu pripravuje aj nástupov minuloročných vlajkových lodí — iPhone 7S a 7S Plus. Aj keď tieto dva modely neprídu s takými výraznými zmenami ako „osmička“, pár sa ich predsa len nájde.

Na internet najnovšie unikli fotografie atrapy iPhonu 7S Plus zo zadnej strany. Z pohľadu dizajnu sa veľmi podobá na minuloročný model, no zaužívaný hliník vystriedalo sklo. Tento krok sa zrejme mnohým fanúšikom Apple nebude páčiť, nakoľko sklo zachytáva odtlačky prstov a hliník bol výborný na odvádzanie tepla z procesora. Prečo by teda výrobca menil hliník za sklo, keď to prináša len nevýhody? Dôvodom môže byť technológia bezdrôtového indukčného nabíjania, ktorej implementácia v sklenenej konštrukcii je oveľa jednoduchšia.

Apple iPhone 7 Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone 7s plus
zdroj fotografie: Sonny Dickson

Nenechaj si ujsť
Od predstavenia prvého iPhonu v roku 2007 sa predalo neuveriteľné množstvo kusov

Ak by bol nový iPhone vyrobený z hliníka, na zadnej strane by sa museli kvôli bezdrôtovému nabíjaniu nachádzať diery. Avšak pri sklenenej konštrukcii táto nutnosť odpadá. Vyzerá to teda tak, že budúci majitelia iPhonu 7S Plus nebudú musieť pre nabíjanie používať klasický Lightning kábel, ale postačí im nabíjacia podložka. Fotografie taktiež naznačujú, že Apple upustí od ikonických pásov pre antény na hornej a spodnej strane. Sklo totiž prepúšťa signál omnoho lepšie a pásy teda už nie sú potrebné. Zaujímavosťou ale je, že v čase príchodu iPhonov do regálov obchodov ešte nemusí byť bezdrôtové nabíjanie funkčné.

iphone 7s plus
zdroj fotografie: Sonny Dickson

Podľa informácií sa Apple vraj s potrebným softvérom oneskorilo a funkciu tak môže používateľom aktivovať aj neskôr cez systémovú aktualizáciu iOS 11. Aj keď fotografie ukazujú iba väčší model, je dosť možné, že všetky tieto informácie sa týkajú aj menšieho iPhonu 7S. Tie by nemali priniesť veľa zmien, až na výkonnejší procesor Apple A11. Aj z tohto dôvodu zrejme ostanú ich cenovky na rovnakej úrovni ako pri všetkých nových iPhonoch. Najviac bude zo septembrovej trojice vytŕčať iPhone 8 s takmer bezrámikovým displejom a astronomickou cenou, ktorá má presiahnuť hranicu 1000 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom