Konzoly od Sony boli vždy sústredené na svoje exkluzivity. Blogový príspevok na oficiálnej stránke spoločnosti odhaľuje presne takýto hororový simulátor s dátumom vydania ešte tento rok.

Ako opisuje hru Hasan Kahraman, vedúci dizajnér štúdia Blue Box Game Studios, Abandoned má byť realistická hororovka z pohľadu vlastných očí, kde bude hlavným cieľom hrdinu útek a boj o prežitie. Titul zasadený do fotorealisticky vyobrazeného lesa monitoruje príbeh Jasona Longfielda.

Autori zverejnili aj krátku ukážku odhaľujúcu nádherné scenérie, ktoré len umocňujú uveriteľnosť desivého príbehu. Ten začína bližšie neodhaleným únosom Jasona, ktorý sa prebúdza v prapodivnom opustenom lese so stratou pamäte.

Pastva pre všetky zmysly

Abandoned plánuje vtiahnuť hráča do deja, ako sa to zatiaľ nepodarilo žiadnej inej hororovej hre. K tomu si Holanďania dopomáhajú technickými prednosťami PS5, primárne DualSense gamepadom.

Ako autori naznačujú, každý jeden prvok v hre bude mať dopad na charakter Jasona – jeden príklad za všetky je strieľanie, ktorého náročnosť sa bude navyšovať s unavenosťou, respektíve vystrašenosťou hlavnej postavy.

PlayStation Blog

To sa premietne aj do čidiel gamepadu, kde sa napríklad zablokujú triggery, respektíve ich stisk si bude vyžadovať väčšiu námahu. Nezabúda sa ani na atmosférickú zvuková stránku, ktorá má plne využívať 3D audio. Toto všetko spolu s každou interakciou pretavujúcou sa do DualSense gamepadu má patriť medzi najväčšie prednosti práve predstavenej exkluzivity.

Uveriteľnému príbehu, pocitu zžitia s Jasonom a vynikajúcemu priestorovému zvuku bude hrať do karát aj hrubý výkon PS5. Vzhľadom na exkluzívnosť titulu, autori majú príležitosť upriamovať všetky svoje zdroje na jedinú platformu, vďaka čomu má hra bežať v stabilných 60 fps a natívnom 4K rozlíšení.

Nenechaj si ujsť
Prichádza remake dekády. Hráči si 20 rokoch v predstihu zahrajú prerobené Diablo 2

Autori taktiež prízvukujú, že terajšie zábery z Abandoned pochádzajú len z veľmi skorej verzie hry. Zároveň môžeme očakávať, že v najbližších mesiacoch sa dočkáme aj plne hrateľnej ukážky, približujúcej atmosféru či herné mechaniky. Hra, nápadné pripomínajúca očakávaný Resident Evil: Village, je naplánovaná na štvrtý kvartál tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom