V priebehu tohoto týždňa sme netrpezlivo čakali na informáciu, akú novinku nám chce štúdio Daniela Vávru predstaviť. Už v poobedňajších hodinách portál IGN omylom predčasne vypustil trailer pre pokračovanie dnes už kultového Kingdom Come Deliverance.

Hra ponúkla prepracované RPG systémy zasadené do stredovekej Bohémie v roku 1403 , počas snahy kráľovho brata Zikmunda o ovládnutie Českého kráľovstva. Titul sa preslávil najmä verným zobrazením stredoveku a českých historických postáv, pričom sa zdržal akýchkoľvek fantasy prvkov.

Pokračovanie s názvom Kingdom Come Deliverance 2 je už oficiálne potvrdené aj štúdiom Warhorse, ktoré uverejnilo naozaj výživnú ukážku spolu s príhovorom tvorcov a je vidieť, že sa bude na čo tešiť. Pokračovanie začína vo chvíli, kedy je Jindřich v službách panovníka Jana Ptáčka a je vyslaný na misiu, kde sa však niečo pokazí.

Autori sľubujú, že hra bude prístupná aj novým hráčom, charakter Jindřicha nie je vopred daný, takže si ho budeš môcť tvarovať ako len budeš chcieť. V hre bude zakomponovaný systém zločinu a morálky, čiže pri častých krádežiach si ťa budú viac všímať a upraví sa aj ich správanie k tvojej postave.

Dej sa bude odohrávať v meste Kutná Hora, pričom mapa sveta bude mať zhruba dvojnásobnú veľkosť oproti jednotke. Hrateľnosť okorení prídavok kuší a jedny z prvých strelných zbraní, aké kedy existovali. Novinky prídu aj pri vizuálnej stránke, uvidíme krajšie textúry vo vyššom rozlíšení a vylepšenia sa dočkajú aj animácie postáv.

YouTube / Warhorse

Družina okolo Dana Vávru začala s prácami na pokračovaní hneď po dokončení jednotky, teda v roku 2018, čo znamená že po šiestich rokoch vývoja a predošlých skúsenostiach s takýmto veľkým projektom by mohla byť hra vo výbornom technickom stave. Novinka príde prekvapujúco už tento rok a to na PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú