Jednou z najočakávanejších hier nasledujúcich rokov a snáď aj dekády je remaster Diablo 2: Resurrected. Ako ale informuje Polygon, nedočkavci sa už tento víkend môžu zapojiť do technickej alphy.

Skutočnosť spustenia dočasného prístupu do ešte nedokončenej hry oznámil Blizzard na oficiálnej stránke, kde naznačuje, že testovanie pobeží od piatka 9. apríla do pondelka 12. apríla. Do testovania sa mohol zapojiť každý, kto sa zaregistroval.

Diablo 2: Resurrected v tejto technickej verzii ponúkne hru jedného hráča, pričom kooperatívny režim, respektíve ostatné režimy hry viacerých hráčov v rovnakej alpha verzii sú naplánované ešte na tento rok.

Víkendové testovanie poskytne náhľad na tri triedy hrdinov z celkových siedmich, a teda si môžeš vyskúšať hru za barbara, amazonku a čarodejnicu. Ako upozorňuje zdroj, technická alpha poskytne prvé dva akty kampane, vrátane súboja s pánom bolesti Durielom na konci druhého aktu.

Zaujímavosťou je, že testovanie prebehne len na počítačoch a aj keď príde s viacerými obmedzeniami, ako napríklad v podobe menšieho počtu povolaní, nebude obsahovať zastrešenie levelov. To znamená, že pokiaľ sa nájdu trpezliví hráči, budú môcť svoje postavy na plátne dvoch kapitol levelovať bez zábran.

Nenechaj si ujsť
RECENZIA: Nový herný fenomén – hrali sme konkurenta Destiny a Division. Stojí Outriders za vyskúšanie?

Aj keď Blizzard toto testovanie skrýva za myšlienku zlepšovania zážitku z finálneho produktu, veríme, že v určitom smere ide aj o marketing. Spoločnosť totiž na alphu neuvalila žiadne NDA (dohoda o mlčanlivosti), takže hráči a najmä streameri budú môcť uverejňovať zábery z hry bez akýchkoľvek obmedzení.

Ultimátna verzia vyše dvadsaťročnej ikony

Dátum vydania samotnej hry zatiaľ známy nie je. Môžeme predpokladať, že pred jej úplným uvedením do predaja sa dočkáme ešte minimálne jedného podobného testovania. Diablo 2: Resurrected prvýkrát v histórii hry prinesie príbeh pôvodného RPG z roku 2000 aj mimo domovské PC, a to rovno na všetky konzoly súčasnej aj minulej generácie či Nintendo Switch.

Okrem vynovenej grafiky v 4K sa môžeme tešiť aj na priestorový zvuk zastrešovaný certifikáciou Dolby Surround, opravu viacerých hru ničiacich chýb a kompletný príbeh vrátane datadisku Lord of Destruction. Nebude chýbať ani možnosť prenesenia uložených pozícii z pôvodnej, vyše 20 ročnej hry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP