Prekliatie herných adaptácií sa zlomilo a obrovský úspech The Last of Us a čerstvého hitu Fallout jasne ukazujú, že budúcnosť filmov a seriálov patrí príbehom inšpirovaným hrami. Možnosti filmárov sú prakticky neobmedzené a siahajú od krvavých historických udalostí, cez temné fantasy, až po scenáre dystopických budúcností a nekonečných vojen.

K divákom sa rútia doslova desiatky projektov postavených na svetoznámych hrách, ktoré budú zabávať v kinách, ale tiež na Netflixe a ďalších streamovacích službách. Tu sú tie najočakávanejšie.

God of War

Kde: Prime Video

Diváci na obrazovkách budú aj svedkami brutálnej pomsty niekdajšieho gréckeho boha vojny v seriálovej adaptácii jednej z najpredávanejších a najpopulárnejších videohier súčasnosti. Príbeh God of War sleduje Krata, nemilosrdného generála spartskej armády, ktorý pod vplyvom udelenej božskej moci vyvraždí svoju rodinu a vydáva sa na cestu krvavej pomsty.

Séria sa delí na dve hlavné časti – grécku, v ktorej Kratos zlikviduje celý Olymp, a neskoršiu nórsku, ktorá pre hernú sériu znamenala reštart a predstavuje starnúceho Kratosa na dobrodružstve so svojím synom Atreusom vo svete severskej mytológie. Nový seriál sa bude sústreďovať práve na nórsku časť, ktorá bude sledovať nebezpečnú cestu ústrednej dvojice naprieč Midgardom.

Kratos sa v spoločnosti svojho mladého potomka vydá splniť posledné prianie svojej zosnulej manželky, ktorým je rozstrúsenie jej popola z najvyššieho vrcholu v krajine. Počas výpravy dvojica narazí na mýtické príšery i nepriateľských nórskych bohov a buduje si medzi sebou čoraz silnejšie puto.

Nový seriál v úlohe showrunnera zastreší Rafe Judkins, ktorý sa pre Amazon postaral aj o fantasy sériu Wheel of Time. Tá síce na Prime Video zaznamenala vysokú divácku sledovanosť, s kvalitami už to však bolo horšie. Angažovanie Judkinsa preto fanúšikovia prijali rozporuplne.

Ostro sledované bude aj angažovanie herca, ktorý obľúbenú hernú postavu stvárni. S hlavnou úlohou sa aktívne spájajú mená ako Dwayne Johnson či Jason Momoa, záujem o účinkovanie prejavil aj herec Christopher Judge, ktorý hlavnej postave v hre prepožičal svoj hlas. Podľa fanúšikov by bol práve posledný menovaný ideálnou voľbou. God of War si objednala streamovacia služba Prime Video, od premiéry sme však pravdepodobne vzdialení najmenej dva roky.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú