Ikonická hra z mafiánskeho prostredia, ktorá vyšla v začiatkoch minulého desaťročia, sa stala obľúbeným titulom miliónov hráčov po celom svete a mnohí na ňu spomíname dodnes. České štúdio 2K Czech, v minulosti známe ako Illusion Softworks, tak vytvorilo jednu z najznámejších hier sveta. Mafia 1 príde v novom multiplayer režime, na ktorom pracujú vývojári doplnku Lost Heaven Multiplayer vo svojom voľnom čase. S touto témou prišiel portál Živé.sk (redakcia FonTech sa zároveň ospravedlňuje za chybné zdrojovanie v pôvodnom článku a k dispozícii je už aktualizovaná verzia so správnym zdrojovaním).

Príbeh Toma Angela sa začal písať ešte v roku 2002, kedy na svet prišiel prvý diel s názvom Mafia: The City of Lost Heaven. Vo fiktívnom meste sa odohrával scenár ako z mafiánskeho filmu, ktorý si hráči ihneď zamilovali. Veľkým bonusom bol pre všetkých tiež český dabing, keďže na hre pracovali vývojári zo susedného Česka. Túto legendu však postupne nahradil 2. a 3. diel série a mnohí tak naň začali pomaly zabúdať.

Mafiánska legenda sa vráti späť

Hráči si ale mohli pred časom vychutnať aj multiplayer režim, ktorý fungoval vďaka staršiemu open-source projektu, ktorým je práve LH:MP a ten sa stále dá hrať. Ten už ale vývojári nepodporujú, no namiesto neho si pripravujú niečo nové, čo znova oživí prostredie prvej Mafie. Tím Slovákov, ktorý podporoval aj pôvodný multiplayer, pracuje na novom projekte MafiaUnity a Mafia: Oakwood, ktorí majú spoločného tvorcu.

Nenechaj si ujsť
5 herných legiend, ktoré umožnili, aby vznikli nezabudnuteľné LAN party a zanedbali sme školu

Zatiaľ ale nie je presne jasné, kedy sa tejto novinky dočkáme, no tvorcovia na nej pracujú vo svojom voľnom čase. Na oficiálne vydanie si tak zrejme ešte nejaký ten mesiac počkáme. Oživenie tejto ikonickej hry tak prinesie jej fanúšikom možnosť znova si zahrať v podsvetí v multiplayer režime. Vývojári už dokonca hráčom poskytli aj prvý trailer, ktorý odhaľuje zopár záberov z pretekov dobových áut.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom