banner-iphone-7Notebooky od americkej spoločnosti Apple sa mohli donedávna pochváliť luxusným dielenským spracovaním, dlhou výdržou na jedno nabitie, nízkou váhou, kvalitným hardvérom a ešte kvalitnejším softvérom. Najnovší MacBook Pro však nespĺňa všetky vyššie zmienené vlastnosti, čo sa začína podpisovať na recenziách, v ktorých si tento ultrabook príliš dobre nevedie.

Svetovo uznávaný portál Consumer Reports už dlhodobo recenzuje notebooky od amerického ovocinára. Tohtoročný MacBook Pro je však úplne prvým, ktorý nie je týmto portálom odporúčaný. Ako sme si už v roku 2016 zvykli, za všetkými problémami s elektronikou treba hľadať batériu. Tento výrok, nanešťastie, platí aj pri najvybavenejších MacBookoch. Všetky ich vlastnosti sa ukázali ako bezchybné, no práve nevyrovnaná výdrž batérie ťahá tieto prístroje ku dnu. Pre lepšiu predstavu o neslávnych výkonoch akumulátora sa portál rozhodol vykonať testy výdrže, ktorým boli podrobené všetky tri verzie Macbooku Pro.

macbook-13-pro-touchbar-teardown-nahladzdroj fotografie: iFixit

TIP: MacBook Pro dostal aktualizáciu, ktorá odstraňuje odhadovaný čas výdrže. Skrýva Apple nejaké problémy?

Na začiatok bola testom vystavená 13-palcová verzia s Touch Barom, ktorá pri prvom teste vydržala neuveriteľných 16 hodín. Druhý test však priniesol značný prepad na 12,75 hodiny celkovej výdrže a pri teste číslo tri sa notebook vybil už za menej ako 4 hodiny. Rovnaká verzia bez Touch Baru sa v prvom kole vybila po skvelých 19 hodinách, avšak, v druhom kole to už bolo za 4,5 hodiny. Problémom sa nevyhla ani najväčšia 15-palcová verzia, ktorá pri prvom teste vydržala vzdorovať 18 hodín, pričom ďalší test trval o 10 hodín menej. Pri týchto testoch bolo vo vstavanom prehliadači dookola otváraných 10 internetových stránok až dovtedy, kým kapacita batérie neklesla na nulu.

macbook-pro-15-s-touchbarom-foto
zdroj fotografie: Dgtle

Zopár používateľov však trápi pravdivosť týchto testov, ktorá ostáva neoverená. Spoločnosť Apple totižto nikdy neuviedla, že by ich MacBooky dokázali vydržať až 19 hodín nepretržitej práce počas jediného nabíjacieho cyklu. Spochybňovaný bol aj výrok, v ktorom portál prehlásil, že pri používaní prehliadača Google Chrome bola výdrž na omnoho lepšej úrovni ako pri využívaní vstavaného prehliadača Safari. Americký technologický gigant však usilovne pracuje na vyriešení tohto problému a je len otázkou času, kedy bude k dispozícii opravná aktualizácia.

TIP: Tech News: Microsoft hlási, že na Surface zariadenia prechádza oveľa viac používateľov Macov ako kedykoľvek predtým

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú