Môžeme povedať, že rok 2008 bol pre svet notebookov prelomový. Najmä okamih, kedy Steve Jobs zasunul MacBook Air do poštovej obálky, podlomil viacerým pozorovateľom kolená. Ten ponúkal špičkové vlastnosti začínajúc výkonom a končiac cenou. Výrobcovia prenosných počítačov hľadali roky odpoveď na to, ako konkurovať. Rok 2018 je však dobrým príkladom toho, že časy sa menia.

Pred desiatimi rokmi predstavoval MacBook Air novú éru notebookov. Časom sa však začalo vytrácať čaro v podobe prelomových inovácií, ktoré používateľom od kalifornského jabĺčka chýbajú. Len prednedávnom došlo k predstaveniu novinky v podobe nového Macbooku Air 2018. Ten však nemôžeme považovať za revolúciu notebookov, nakoľko sa jedná skôr o príjemnú zmenu v podobe určitých vlastností. Vzniká tu tak priestor pre Windows notebooky, ktoré pomaly prevzali rolu inovátora vo svete

MacBook v podstate nemal do roku 2015 konkurenta

Jeho elegantný dizajn, skvelá výdrž batérie a mnoho ďalších vlastností predstavovali v tom čase tú najlepšiu voľbu. Zvrat priniesol až začiatok roka 2015, kedy došlo k predstaveniu Dell XPS 13 a konkurencia ďalej rástla aj predstavením Surface Pro 3 od Microsoftu.

Prečítajte si tiež!
Apple Mapy v niektorých oblastiach prekonali Google Mapy. Bude to však stačiť?

Dlhé roky Apple lacnejšej verzii MacBooku Air nevenoval veľkú pozornosť. Veľká zmena nastala až predstavením doteraz najtenšieho notebooku. Používatelia sa tak konečne dočkajú nahradenia klasického IPS displeja Retinou. Rámiky sa v porovnaní s predchádzajúcou generáciu zúžili o 50 % a celkovo sa zmenšili aj rozmery a hmotnosť. Súčasťou výbavy je aj snímač odtlačkov prstov a notebook tak ponúkne Touch ID.

Väčšina úsilia smerovala niekam inam

Reč je o novom iPade Pro, ktorý disponuje extrémne výkonným procesorom A12X Bionic. Apple sa o novom tablete vyjadril, že je rýchlejší ako 92 % všetkých prenosných počítačov predávaných za posledných 12 mesiacov. Vďaka skvelému výkonu, batérii a dokonca aj Face ID preto pôsobí oveľa inovatívnejšie než nový MacBook Air 2018.

V súčasnosti sa už viacero používateľov rozhodlo nahradiť svoj notebook práve tabletom a pri tejto nadupanej novinke sa ani niet čomu čudovať. iPad Pro sa môže stať nielen najpopulárnejším tabletom, ale dokonca ‚‚najobľúbenejším počítačom‘‘ na svete. Je viac než jasné, že nový MacBook Air čelí oveľa silnejšej konkurencii ako hocikedy predtým, či už v podobe iPadu, alebo Windows notebookov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom