Marvel Cinematic Universe nám za tie roky priniesol toľko skvelých filmových hrdinov, že bolo pochopiteľné, že nie každý dostane svoj vlastný film. Pri niektorých nám to nevadilo, avšak pri pár z nich sme si povedali, že je škoda, že ich príbehy nikdy neuvidíme.

Nuž, očividne to tvorcovia cítia rovnako a Lokimu spolu so Scarlet Witch hneď objednali vlastné seriály! Ak sa však bojíte, že kvôli rozpočtovým rozdielom budú dané seriály niečo postrádať, nebojte sa, postavy si vraj zahrajú rovnakí herci z filmov.

Ako je to teda možné? Nuž, tieto seriály nepôjdu na žiadnu káblovku ani obyčajnú TV stanicu. Práve oni budú hlavnou tvárou novej streamovacej platformy – Disney Play. Pridávajú sa teda k zaujímavým projektom akým je prvý hraný Star Wars seriál od Jona Favreaua ale aj hraným prevedením filmu Lady & Tramp (ktorý bude patriť medzi veľké Disneyho prerábky ako Kniha Džungle či Dumbo).

MCU sa bude odteraz skutočne prepájať s filmami

Už len obsadenie Toma Hiddlestona a Elizabeth Olsen teda určite nebude zrovna najlacnejšie, avšak tvorcovia sľubujú, že na seriáloch šetriť nebudú. Pôjde zatiaľ len o mini-série, pozostávajúce zo šiestich až ôsmich epizód. Už teraz však tvorcovia nevylučujú, že by chceli urobiť seriály aj s ďalšími postavami, ktoré v MCU šancu na vlastný film nedostali.

Pôjde teda o prvé stopercentné Marvel seriály, keďže konečne nebudú produkované odvetvím Marvel TV ale filmovým Marvel Studios. Problémy ohľadom prepájania seriálov a filmov by sa tak vďaka novej platforme mali kompletne vyriešiť. Všetky nové Marvel seriály (vyrobené pre Disney Play) teda po novom konečne budú pevnou súčasťou MCU vesmíru. Viac ohľadom projektov zatiaľ nevieme, no je fantastické, že Disney neberie nič na náhodu a na novú platformu využíva všetky veľké značky, ktoré vlastní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú