Najnovšia štatistika spoločnosti BankMyCell hovorí, že lojalita majiteľov iPhonov postupne klesá. Svoj starý iPhone vymení za nový stále menej používateľov a takmer 15 % prejde na Android.

Ako informuje portál Cnet, spoločnosť BankMyCell, ktorá sa zaoberá výkupom starých smartfónov výmenou za nové, zverejnila svoje štatistiky na základe vyše 38 000 transakcií od októbra 2018. Tento časový úsek zároveň predstavuje cyklus výmeny smartfónov. Na základe štatistiky teda bolo zistené, že lojalita majiteľov iPhonov pomaly klesá. Záujem o výmenu starého iPhonu za nový klesol od marca 2018 takmer o 15,3 %.

Lojalita majiteľov iPhonov je najnižšia od roka 2011

Naopak, lojalita majiteľov k Samsung smartfónom stúpla a dokonca 26 % používateľov vymenilo svoj iPhone X za inú značku. Naopak len 7,7 % používateľov Samsungu Galaxy S9 prešlo na iPhone a takmer 92,3 % ich zostalo pri Androide. V júni tohto roka navyše 18 % používateľov iPhonu prešlo k Samsungu.

Spoločnosť BankMyCell sa však pozrela aj na čísla z iných spoločností pre doplnenie svojich vlastných štatistík a zistila, že lojalita používateľov iPhonov je na svojej najnižšej úrovni od roku 2011. Konkrétne klesla na 73 % oproti maximu, ktoré bolo ešte v roku 2017 na úrovni 92 %.

Androidu sa darí lepšie

Ďalšie štatistiky poskytnuté spoločnosťou Kantar hovoria, že počas druhého štvrťroka 2019 sa predalo 36 % zariadení bežiacich na systéme iOS, čo je oproti rovnkému štvrťroku spred minulého roka menej o 2,4 %. Zariadení bežiacich na Androide sa naopak celkovo predalo 61%, pričom si polepšil o 2,5 %.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom