Pre niekoho je bezdrôtové nabíjanie najlepším spôsobom ako bez drôtov doplniť energiu smartfónu, no iní na tejto výbave nebazírujú. V každom prípade sa trh s bezdrôtovými nabíjačkami poriadne rozrástol a k desiatkam rôznych výrobcov sa teraz pridal ďalší. Prvý model bezdrôtovej nabíjačky v podaní spoločnosti Logitech ponúka za prémiovejšiu cenu elegantný dizajn a je ako stvorený pre výročný iPhone.

V kategórii bezdrôtového nabíjania aktuálne nájdeme desiatky rôznych modelov nabíjačiek od mnohých známych, ale aj menej populárnych výrobcov. Každý smartfón podporujúci štandard Qi môže byť nabitý aj týmto bezdrôtovým spôsobom. Rovnakú možnosť v minulom roku do svojho iPhonu X vložil aj Apple. Ten taktiež ohlásil svoju vlastnú bezdrôtovú nabíjačku AirPower.

Keď sa Apple nemá k činu, prichádza Logitech

Ako však čas plynul, inžinieri s prácami ešte neboli hotoví. Na scénu tak nastúpil Logitech, aby v spolupráci s týmto gigantom ukázal svoj prvý kúsok s touto technológiou. Skutočne elegantné spracovanie konštrukcie a jej farebné prevedenie pridávajú tejto nabíjačke šmrnc, ktorý si zamilujú najmä používatelia pri nabíjaní svojho iPhonu X. Odolný protišmykový plast zabezpečuje správne horizontálne, alebo vertikálne uloženie smartfónu, ktorý z neho nevypadne ani pri vibráciách.

Nenechaj si ujsť
Apple od predstavenia ešte stále neuviedol jeden zo svojich produktov na trh

Svojou podobou tak bezdrôtová nabíjačka sadne ako uliata k iPhonu X, no nabíjať je na nej možné aj iné smartfóny podporujúce Qi štandard. Nanešťastie nejde o ten najvýkonnejší kúsok na trhu a používateľ sa tak dočká len 7,5 W výkonu. Tí, ktorí túžia rýchlejšom po bezdrôtovom nabíjaní, môžu sa obhliadnuť po výkonnejšom modeli od iného výrobcu, ktorý naň nasadí aj prívetivejšiu cenu.

Logitech totiž cenu nastavil na takmer 70 €, čo môže nejedného zákazníka odradiť od kúpy. Pre majiteľov iPhonu X však ide o elegantné riešenie ako doplniť šťavu svojho smartfónu nabíjačkou, ktorá bola navrhnutá práve preňho. Kým Apple oficiálne neukáže svoj model AirPower, je tu práve Logitech, aby zákazníkom poskytol skvelú, no trocha predraženú náhradu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom