Svoju bezdrôtovú budúcnosť začal Apple ešte v roku 2016 predstavením nových slúchadiel AirPods, ktoré mali byť predzvesťou bezdrôtového nabíjania iPhonov. Túto technológiu spoločnosť odhalila počas minuloročnej premiéry nových smartfónov. Napriek prezentácií bezdrôtového nabíjania pre iPhone X a iPhone 8 nie je bezdrôtová nabíjačka AirPower stále dostupná.

Indukcia nie je výdobytkom výskumov za posledné roky a svoje využitie našla už v mnohých zariadeniach. Vo svojej bezdrôtovej nabíjačke AirPower ju chcel uplatniť aj Apple, ktorý však má s jej výrobou nemalé komplikácie. Predstava bezdrôtového nabíjania viacerých zariadení na jednej podložke je naozaj skvelá, najmä ak sa používateľ zbaví otravných káblov.

AirPower má poriadne dlhé meškanie

Túto možnosť priniesol Apple vo svojich posledných modeloch v septembri minulého roka. Majitelia týchto smartfónov však pre ich bezdrôtové nabíjanie musia využiť nabíjačky od iných výrobcov. Apple odporúča modely od spoločnosti Belkin, alebo Mophie, no svoju nabíjačku AirPower zatiaľ od septembra minulého roka neukázal. Dôvodom má byť jej zložitý vývoj a výroba. Pri bezdrôtovej nabíjačke je potrebné zabezpečiť, aby sa neprehrievala. Inžinieri si však dali ďalší odvážny cieľ, ktorý produkciu nabíjačky AirPower spomalil ešte viac.

Nenechaj si ujsť
Apple mal pri iPhone X uvažovať o odstránení prvkov, bez ktorých si dnešné smartfóny vieme len ťažko predstaviť

Počas prezentácie v minulom roku Apple ukázal, že s touto bezdrôtovou nabíjačkou budú môcť používatelia simultánne nabíjať iPhony, slúchadlá AirPads a hodinky Apple Watch. Práve tento cieľ spôsobil pri vývoji nemalé komplikácie. Podľa tvrdení šéfa výroby bezdrôtových nabíjačiek tretích strán potrebuje AirPower rozdielne komponenty pre nabíjanie vybraných zariadení. Navyše má byť táto nabíjačka omnoho pokrokovejšia ako jej konkurencia.

Zobraziť celú galériu (1)
Rene Ritchie/YouTube

Obsahuje v sebe totiž čip od Apple, ktorý pracuje na upravenom iOS. Ten sa v nabíjačke stará o riadenie spotreby a párovanie s ďalšími zariadeniami. Po ukončení celého vývoja chce kalifornský gigant vyrábať AirPower v čínskom Pegatrone, no presný dátum produkcie nie je známy. Do svojej ponuky by ju spoločnosť chcela zaradiť ešte do konca júna, no je otázne, či sa jej to podarí. Napriek snahe inžinierov vyvinúť pokrokovú bezdrôtovú nabíjačku uplynulo od jej predstavenia už viac ako 9 mesiacov a zákazníci si ju stále nemôžu kúpiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom