Aj keď sa v poslednej dobe hovorí len o tom, ako závratne stúpa Bitcoin, netreba zabúdať ani na iné digitálne meny. Kryptomena Litecoin stúpla od začiatku roka o viac než 9000 % a to je najviac zo všetkých.

Horúčka okolo kryptomien hraničí priam až so šialenstvom. S vidinou ľahkého zárobku peňazí, ľudia neváhajú do kryptomien investovať stovky, ba až tisícky dolárov. Aj keď sa jedná o veľmi rizikové odvetvie, posledné mesiace im veľmi prajú. Či už je to v prípade Bitcoinu, ktorý stal na začiatku tohto roka približne 1000 dolárov a dnes dosahuje 17 – násobok tejto hodnoty, alebo Litecoin, ktorý je historickým rekordmanom s nárastom hodnoty takmer 9000 %. A to všetko v priebehu jedného roka.

Významný nárast aj v posledných dňoch

Veľký nárast nastal aj v posledných dňoch, keď len pred týždňom sa cena pohybovala okolo 90 dolárov za jednu jednotku a predvčerom sa jeho cena zastavila až na 390 dolárov, čo znamená navýšenie približne 330 percent. Momentálne cena o čosi klesla a to na 300 dolárov. Stále je to však obrovský nárast za tak krátku dobu. Ak si využil situáciu na začiatku roka a nakúpil Litecoin ešte za cenu 4 doláre, tak ťa tohto roku čakajú skvelé Vianoce.

Za jeho úspechom stojí hlavne to, že investori sa čoraz viac obzerajú aj po alternatívnych kryptomenách a nezameriavajú sa len na Bitcoin. Podobná situácia sprevádza napríklad aj Ethereum, ktorému sa rovnako darí a jeho rast je podobný Litecoinu. S prípadným nákupom si však dávaj pozor. Digitálne meny majú vysokú volatilitu a ľahko sa tak môže stať, že cena pôjde rapídne dole a prídeš tak o všetky svoje investované peniaze. No pokojne môže nastať aj opačná situácia a budúci rok môžeš v takomto čase ležať niekde na pláži s vreckami plných peňazí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom