Pred pár mesiacmi predstavil Huawei ako prvý výrobca smartfónov model s trojicou hlavných fotoaparátov. Zdá sa, že Huawei P20 Pro čoskoro zatieni nová technológia od spoločnosti, ktorá stojí za fotoaparátom so 16 objektívmi. Nový prototyp americkej spoločnosti Light môže predpovedať revolúciu medzi fotomobilmi a prinesie nie dva, ani tri hlavné snímače, ale hneď 9 hlavných fotoaparátov.

Každý výrobca smartfónov chce zákazníkovi priniesť model, ktorý by oplýval nielen krásnym dizajnom a výkonným hardvérom, ale tiež kvalitnými fotoaparátmi. Tento cieľ sa v apríli podarilo dosiahnuť spoločnosti Huawei s modelom P20 Pro, ktorý je podľa rebríčka DxOMark najlepším fotomobilom súčasnosti. Titul mu však onedlho môže ukradnúť prototyp od spoločnosti Light.

Keď tri objektívy nestačia…

Inžinieri tohto výrobcu pred časom ukázali šialený fotoaparát, ktorý disponoval 16 objektívmi. Model L16 sa však potýkal so slabou softvérovou optimalizáciou. Navyše mnohí zákazníci nevideli dôvod, prečo siahnuť po tomto fotoaparáte za 2 000 dolárov, keď si mohli za lacnejší peniaz zvoliť skvelý smartfón s kvalitnými objektívmi. Tentokrát však na to Light ide inak. Vyvíja totiž technológiu, ktorá môže do smartfónov priniesť ešte viac fotoaparátov.

Nenechaj si ujsť
Oppo bleskovo reaguje na Vivo. Predstavuje Find X s unikátnym vysúvaním fotoaparátov aj s displejom bez výrezu

Spoločnosť má už dokonca aj funkčné prototypy s 5 až 9 objektívmi, ktoré podľa tvrdení dokážu vytvárať fotografie so 64 MPx rozlíšením a poradia si aj v zlých svetelných podmienkach. Viac objektívov má navyše v snímkach priniesť aj lepšiu hĺbku poľa. Zatiaľ však nie je jasné, či sa Light rozhodne túto technológiu vložiť do svojho vlastného smartfónu. Môže ju tiež predať niektorému renomovanému výrobcovi týchto zariadení. Rozhodne lepším riešením by ale bolo využiť druhú voľbu.

Premiéra príde už o pár mesiacov

Spoločnosť zameraná na fotoaparáty by vo svete smartfónov pri tak silnej konkurencii zrejme veľké šance nemala. Pokiaľ však spoločnosť Light dokázala vytvoriť fotoaparát so 16 snímačmi, tak 9 objektívov v niektorom smartfóne by pre ňu malo byť hračkou. Posledné správy naznačujú, že sa nám prototyp s takouto výbavou ukáže ešte do konca tohto roka. Tým by Light tromfol všetkých výrobcov smartfónov, ktorí sa snažia vylepšiť fotografickú výbavu svojich modelov pridaním viacerých objektívov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom