Napriek tomu, že kvalita fotoaparátov v našich smartfónoch neustále rastie, stále sú ďaleko od kvality, ktorú ponúkajú profesionálne DSLR fotoaparáty. Tie sú však aj podstatne drahšie a taktiež sa omnoho horšie prenášajú, keďže ich do vrecka nohavíc len tak ľahko neschováš.

Práve horšia prenosnosť je pre mnohých rozhodujúca. Veď povedzme si úprimne, komu sa chce na túre či dovolenke neustále ťahať na krku veľkú zrkadlovku spolu s objektívmi? Až na zopár fanúšikovchceme mať väčšinou čo najľahšiu výbavu pri sebe. Našťastie však žijeme v dobe, kedy sú všetky komponenty pomerne rýchlo vylepšované a ich rozmery sa rapídnou rýchlosťou zmenšujú. Taktiež sa značne skrátil čas potrebný na vývoj nových technológií, čo vo svoj prospech využila aj spoločnosť Light. Tá najnovšie pripravuje nevšedné zariadenie Light L16, ktoré sa líši od všetkých fotoaparátov, aké si kedy videl. V jeho hliníkovo-sklenej konštrukcii sa totižto nachádza až 16 snímačov.

zdroj fotografie: Light

Predná strana tohto zaujímavého prístroja tak na prvý, druhý a ani tretí pohľad fotoaparát nepripomína. Po dlhšom skúmaní priložených fotografií si však zrejme každý dokáže všimnúť tlačidlo spúšte, ako aj popisky pri každom zo 16 snímačov. Tie sa dokopy dokážu postarať o zábery s až 52 MPx rozlíšením. Predávať sa začne za 1600 €, čím v podstate konkuruje aj spomínaným zrkadlovkám. Na druhú stranu však má konkurovať aj kvalitou výsledných záberov, pričom vyššia cena je len akousi daňou za kompaktnosť a prenosnosť.

zdroj fotografie: Light

Nenechaj si ujsť
YouTube testuje nový „Dark Mode“. Túto tajnú funkciu si teraz môžeš jednoduchým príkazom aktivovať aj ty

Čo sa týka špecifikácií, novinka dostala do vienka 5-palcový dotykový FullHD displej, ktorý slúži na rýchlu orientáciu v menu, ale aj na náhľad vytvorených či práve vytváraných záberov. Hliníkové telo je pokryté špeciálnym gumeným gripom pre pohodlnejšie držanie v rukách. Zo spomínaných 16 objektívov ponúka 5 z nich 28 mm ohniskovú vzdialenosť a clonu f/2.0, ďalších 5 má zas 70 mm a zhodnú clonu f/2.0 a posledných 6 sa môže chváliť 150 mm ohniskovou vzdialenosťou a clonou f/2.4.

V útrobách L16-ky sa tiež skrýva 256 GB interné úložisko, procesor Snapdragon 820 a 3900 mAh batéria. Ak sa chceš o tomto netradičnom zariadení dočítať viac, odporúčame ti navštíviť oficiálnu stránku výrobcu.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom