V poslednej dobe sa pozornosť zameriava len na Samsung či Apple, pričom ostatní výrobcovia ostávajú v tieni týchto dvoch rivalov. Čo je veľká škoda, nakoľko juhokórejské LG dnes predstavilo smartfón, ktorý má na to, aby mohol súperiť s tými najlepšími.

LG G7 ThinQ je tu! A je to doteraz najväčšia vlajková loď, akú kedy LG predstavilo. Dôvod, prečo je smartfón predstavený o čosi neskôr, je ten, že spoločnosť chcela novinku vybaviť procesorom Snapdragon 845. V minulom roku, v snahe dostať LG G6 čo najskôr na pulty obchodov, sa LG rozhodlo použiť starší procesor, čo sa ukázalo ako nesprávne riešenie a Gé-šestka tak ostala viac menej na ocot. Samozrejmosťou je tak najnovší hardvér a rôzne ďalšie vychytávky, ale poďme na to všetko poporiadku.

Výrez v displeji ako trend tohtoročných smartfónov

Jedni ho milujú, iní zas nenávidia. Výraz v displeji sa stal akýmsi symbolom tohtoročných vlajkových lodí. Má ho Apple, Huawei a mnoho ďalších výrobcov. Vďaka tomu však výrobca mohol použiť až 6,1″ FullVision displej s pomerom strán 19,5:9, rozlíšením QHD+ (3120 x 1440), čím je dosiahnutá výsledná jemnosť až 564 ppi. OLED panel by si tu však hľadal márne, namiesto neho sa tu usídlil klasický LCD IPS. Dobrou správou však je to, že výrez bude možné prekryť čiernym pruhom, podobne ako v prípade vlajkovej lode Huawei.

Čo sa ešte týka displeja, chráni ho odolné sklo Gorilla Glass 5. generácie a čo je prekvapením, hodnota maximálneho jasu dosahuje obrovských 1000 nitov! LG to dosiahlo pridaním štvrtého bieleho subpixelu do každého pixelu. Zároveň je až o 30 % úspornejší, ako v prípade G6. Tento jas však nebude k dispozícii stále, nakoľko by zobrazovací panel mohol poškodiť. Aktivuje sa len v tom prípade, ak je veľa okolitého svetla a po 3 minútach sa automaticky vypne. Je možné ho však znova zapnúť klepnutím po ikone jasu.

Kamera s podporou AI pre čo najlepšie fotky

Aj najnovšie LG G7 ThinQ dostalo do vienka duálny fotoaparát na zadnej strane. Oba snímače majú rozlíšenie 16 MPx. Jeden z nich je klasický so svetelnosťou f/1.6 a optickou stabilizáciou, druhý je širokouhlý objektív (nie teleobjektív) so svetelnosťou f/1.9. Uložené sú vertikálne, čo je výhodou pri fotení na šírku, keď je možné dosiahnuť širší záber. Už tradične je tu laserové zaostrovanie.

Novinkou je funkcia AI CAM, ktorá dokáže rozpoznať snímanú scénu a objekt a vďaka algoritmom tak umožní dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Napríklad pri fotografovaní kvetín sa zvýši sýtosť farieb, pri fotení dokumentov zas ostrosť. Predný fotoaparát má veľkosť 8 MPx, svetelnosť f/1.9 a ponúka 80 stupňový záber.

Najnovší hardvér s nekompromisným výkonom

Ako bolo spomenuté na začiatku, LG už znova nestúpilo do tej istej mláky a svoju vlajkovú loď vybavilo tým najlepším na trhu. Srdcom je tak Snapdragon 845, ktorému sekunduje 4/6 GB RAM. Vnútorné úložisko má 64/128 GB a je ho možné rozšíriť pomocou microSD kariet až do 2 TB. Dostupné budú dve verzie – klasická G7 v kombinácii 4 + 64 GB a G7+ so 6 + 128 GB.

Batéria má kapacitu 3000 mAh a podporuje rýchle nabíjanie Quick Charge 4.0 (v balení adaptér vo verzii 3.0). Využiť môžeš aj bezdrôtové nabíjanie Qi/WPC/PMA. Samozrejmosťou je najnovší Android 8.0. Poteší prítomnosť 3,5 mm jacku s 32-bitovým Hi-Fi Quad DAC systémom. Výborný je aj hlavný reproduktor Boom Box s podporou DTS-X, ktorý dokáže simulovať 7.1 zvuk. LG G7 ThinQ disponuje certifikáciou IP68, čím je odolné voči vode a prachu. Nachádza sa tu aj vojenský štandard MIL-STD-810G, vďaka ktorému by malo byť zariadenie odolné aj voči pádom.

Cena a dostupnosť

Zatiaľ ešte nebola zodpovedaná ani jedna z týchto otázok. Predaj sa najprv začne v Južnej Kórei a až po nej budú nasledovať ďalšie krajiny. Ohľadom ceny sa hovorí o sume okolo 670 €, čím by sa stal jednou z najlacnejších tohtoročných vlajkových lodí. Dostupné budú 4 farebné prevedenia – čierna, šedá, modrá a červená. Čo naň hovoríš ty? Dal by si mu šancu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom