Budúci týždeň nás čaká jedna z najväčších udalostí roka. Hovoríme o konferencii CES 2018, ktorá sa koná v Las Vegas a každoročne sa tam predstaví množstvo technologických noviniek. 

Kartami bude chcieť zamiešať aj spoločnosť LG, no tentokrát to nebude na poli smartfónov, ale televízorov. V tomto odvetví je LG ako doma a jej produkty patria medzi tie najlepšie na trhu.

Samé superlatívy

4K panely v televízoroch sa pomaly, ale isto stávajú štandardom. Ich cena klesá, a tak sú dostupnejšie než kedykoľvek predtým. Rovnako pribúda aj obsah v tomto rozlíšení. LG však latku posunulo zas o niečo vyššie a ohlásilo, že na CES 2018 v Las Vegas budeme môcť vidieť ich nový, 88-palcový OLED televízor s 8K rozlíšením.

Ide tak o vôbec najväčší OLED panel s tak vysokým rozlíšením. Jedná sa o vylepšenie už existujúceho 77″ panelu so 4K. Ten bol predstavený len minulý rok približne v rovnakom čase.

Nenechaj si ujsť!
Samsung patentoval rolovací displej so snímačom odtlačkov prstov. Prichádza veľký prevrať medzi smartfónmi

Astronomická však bude aj cena. Predpokladá sa, že výrobca si vypýta až päť cifernú čiastku. Možno ti to príde ako zbytočnosť, no je to skvelá ukážka toho, akým tempom napredujú technológie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom