Lego oslavuje 50. výročie pristátia misie Apollo 11 na Mesiaci s novou replikou lunárneho modulu, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s NASA.

Toto leto si pripomíname 50. výročie misie Apollo 11 a jej pristátia na Mesiaci 20. júla 1969. Lego sa rozhodlo toto výročie osláviť predstavením nového setu s Apollo 11 Eagle lunárnym modulom, ktorý bol vyvinutý spolu s NASA, píše Engadget.

Aj keď tento set nie je prvým lunárnym modulom od spoločnosti, keďže jeden predstavila už v roku 2003 v spolupráci s Discovery Channel, nový model je oveľa väčší, realistickejší a obsahuje viac ako dvojnásobok súčiastok než predchodca.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Youtube / Lego

Okrem zlatých súčiastok, ktoré predstavujú skutočné časti lunárneho modulu, obsahuje nový model aj detailný interiér, píše The Verge. Model má tri časti – horný hlavný modul s oknami, kde sú umiestnení astronauti, zostupovú časť s dverami a podpornými nohami a podstavec s povrchom Mesiaca. Na tom sa nachádza aj kráter, štítok s popisom a vlajka USA.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Youtube / Lego

Tento nový set sa dokonale hodí k ďalšej spolupráci spoločnosti Lego s NASA, modelu rakety Saturn V z roku 2017, ktorý sám obsahoval miniatúrny lunárny modul. Dokopy obsahuje až 1087 súčiastok a jeho cena je 90 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom