Hummer je značka terénnych automobilov, ktorú vlastní najväčšia automobilová spoločnosť General Motors Company. Spoločnosť GMC oznámila, že chce značku Hummer oživiť ako nový plne elektrický model. GMC totiž tieto autá v roku 2010 prestala vyrábať. Nový elektrický Hummer má priniesť neskutočných 1 000 koní a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3 sekundy, informuje portál The Verge.

Hummer sa bude vyrábať v Detroite v tamojšej továrni Hamtramck, do ktorej investovala 2,2 miliardy dolárov s cieľom rapídne zvýšiť masovú produkciu elektrických vozidiel. Niečo o tomto pripravovanom kúsku spoločnosť dnes zverejnila vo videu, ktoré sa nachádza nižšie.

1 000 konských síl a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za niečo vyše troch sekúnd – to všetko uvidíme v tridsaťsekundovom reklamnom spote už o tri dni počas prestávky medzi polčasmi národného finále v americkom futbale Super Bowl 2020.

Názory na Hummer H2 boli rôzne - podľa niektorých kritikov by si zaslúžil väčší rešpekt, iným sa príliš vojenský dizajn auta vôbec nepáčil. Screenshot/YouTube

Originálny dizajn Hummeru pochádzal od populárneho vojenského vozidla, ktoré bolo neskôr prerobené na ľudovejší a veľmi obľúbený variant. Hlavne v dôsledku svojich vysokých emisií a ekonomickej krízy v roku 2008 bola napriek svojej popularite jeho výroba úplne zrušená. Tú však automobilka nechce obnoviť – Phil Brook totiž odmietol, že by GMC plánovalo výrobu Hummeru so spaľovacím motorom.

Hoci je v súčasnosti na cestách viacero elektrických SUV, táto oblasť na trhu ešte stále ponúka nejaké možnosti. To však nemá trvať dlho. Ford sľubuje elektrickú verziu svojho najpredávanejšieho pick-upu F-150 – má prísť v roku 2022. Ford je okrem iného tiež veľkým akcionárom michiganskej automobilky Rivian, ktorá sa chystá predstaviť svoj elektrický pick-up R1T už počas tohto roka.

Najznámejším elektromobilom v tejto kategórii je však nepochybne Tesla Cybertruck. Pre legendárny a dokonca elektrický Hummer by však nemal byť problém presadiť sa proti týmto konkurentom. Zatiaľ nie je známa ani cena tejto novinky. Pre porovnanie, Rivian R1T by mal stáť okolo 70 000 dolárov, pričom podobné hodnoty atakuje aj Cybertruck Elona Muska. V pondelok sa však pravdepodobne dozvieme viac informácií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP