Ford F-150 je suverénne najpredávanejším pick-upom. Od predstavenia prvej generácie F-Series uplynulo už viac ako 70 rokov, počas ktorých Ford prestavil celkovo 13. generácii.

V súčasnosti, keď sú trendom elektrické autá, aj vedenie Fordu sa rozhodlo elektrifikovať F-150. Aj keď táto správa je už dlhšie známa, až doteraz sme nevedeli, kedy ho môžeme očakávať. Automobilka teraz oznámila, že prvý plne elektrický Ford F-150 na trh dorazí pred rokom 2022, píše Electrek. Najdôležitejší modelový rad Fordu mal pôvodne dostať hybridnú hnaciu sústavu iba po roku 2020, no odvtedy sa veľa vecí zmenilo.

Začiatkom tohto roka bolo potvrdené, že príde model F-150, ktorý bude čisto na elektrický pohon a už v júli Ford oficiálne ukázal jeden z prototypov, o čom sme písali v tomto článku.

Vyhrá Ford F-150 preteky o prvý pick-up s elektrickým pohonom?

Keďže najviac ziskovým modelom je pre Ford práve F-150, spoločnosť nemôže odkladať príchod elektrickej verzoe. Napríklad startup Bollinger Motors oznámil, že 26. septembra odhalia prototyp modelov B1 aj B2, ktoré chcú začať vyrábať už koncom tohto roka.

Elon Musk, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, taktiež uviedol, že ich nákladné auto bude schopnejšie a cenovo dostupnejšie ako F-150. Rivian rovnako budúci rok plánuje predstaviť R1T elektrický pick-up, hoci Ford z tejto strany pravdepodobne necíti taký tlak, keďže je veľkým akcionárom startupu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP