O tom, že aj Xiaomi pracuje na svojom skladacom smartfóne, už istú dobu vieme. Doposiaľ sme však nemali žiadne informácie o tom, ako by sa toto zariadenie mohlo volať a kedy by malo prísť na trh.

Podľa posledných uniknutých informácií, o ktorých píše portál XiaomiToday, by mohol byť prvý skladací smartfón od Xiaomi práve model Mi MIX 4. Dáva to logiku, pretože séria smartfónov Mi MIX sa nesie v duchu, prostredníctvom ktorého prináša spoločnosť do smartfónov niečo revolučné, niečo, čo tieto smartfóny odlišuje od drvivej väčšiny iných zariadení.

Na Alipay sa objavila fotografia s týmto, zatiaľ celkom záhadným zariadením od Xiaomi, avšak z obrázku vieme vyčítať, že novinka bude mať skladací displej, 60 MPx fotoaparát a na trh príde v druhej polovici roka.

Samozrejme, že je ešte veľmi skoro tvrdiť, či sú tieto informácie 100 % pravdivé, no prinajmenšom vyzerajú veľmi dôveryhodne, píše portál Gizchina. Či sa jedná o Mi MIX 4, alebo to bude úplne iné zariadenie, s istotou vieme povedať, že Xiaomi sa otvorene pustí do súboja medzi skladacími smartfónmi už o pár mesiacov.

Oproti konkurencii v podobe Huawei Mate X a Samsung Galaxy Fold by však malo mať Xiaomi jednu silnú zbraň – cenu. Tá má byť približne o polovicu nižšia ako pri skladacom smartfóne od Samsungu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom