Je to už viac ako 15 rokov, čo sa na počítače dostala prvá časť z hernej trilógie Mafia. Titul si rýchlo získal obľubu u „gamerov“ a dnes už pokojne môžeme hovoriť o kultovej záležitosti. Skvelou správou je, že legenda sa vracia a Mafia je opäť dostupná na Steame.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jedna z vôbec najpopulárnejších hier v našich končinách vznikla v českom vývojárskom štúdiu Illusion Softworks, ktoré sa neskôr premenovalo na 2K Czech. Aj tento pôvod Mafii určite pomohol k obľúbenosti u fanúšikov, no hra zaznamenala úspechy po celom svete. Neskôr vyšli aj ďalšie dve časti série, no jednotka zostáva dodnes najznámejšou z celej trilógie.

Utekaj na Steam a zaspomínaj na staré časy

Hra sa na Steame objavila už v minulosti, no, žiaľ, bola rýchlo stiahnutá. Teraz táto digitálna paltforma Mafiu opäť uvádza do ponuky, a to za cenu 9,99 € a dokonca aj s originálnym českým dabingom. Nechýbajú teda legendárne hlášky v češtine a ani hlas Mareka Vašuta, čo je po predchádzajúcich problémoch s licenciami skvelou správou.

Žiaľ s originálnym soundtrackom a hudbou počítať nemôžeme. Problémom sú aj v tomto prípade uplynuté licencie, ktoré sa nepodarilo obnoviť.  Nenechaj si však zájsť chuť. Ak chceš znova zažiť atmosféru amerického mesta Lost Heaven počas panujúcej prohibície, a to spolu s hlavným hrdinom Tommym Angelom, utekaj na Steam a zaspomínaj na staré dobré časy.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]