Prvá časť Mafie sa objavila na pultoch ešte v roku 2002. Po viac ako 15 rokoch si môžeš kúpiť aj jej digitálnu verziu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Mafia I patrí medzi najpopulárnejšie hry ako v Česku, tak aj na Slovensku. Na tvorbe tejto kultovej nostalgie sa podieľalo české štúdio 2K Czech, čím si získala hra ešte väčši kredit v očiach hráčov. Hra zaznamenala úspech aj celosvetovo, čo sa kladne podpísalo na predajoch a vývoji ďalších dvoch častí. Už raz sa hra v digitálnej forme objavila aj na Steame, no bola veľmi rýchlo stiahnutá.

Cena pod 10 €

Hru kúpiš v obchode GOGktorý ju predáva za skvelých 9,99 €. Avšak kvôli problémom s licenciami je v hre použitá iná hudba a rovnako chýba aj český dabing s nostalgickými hláškami. Všetko ostatné je však zachované, vrátane postáv a misií. Dostupná je momentálne len v anglickom jazyku, no v budúcnosti je možné, že sa predsa len dočkáme viacerých dabingov. GOG uviedol, že momentálne sa pokúša dohodnúť s pôvodnými vydavateľmi, aby mu ich umožnili použiť.

mafia I

Ak ti vyššie spomenuté chyby nevadia, môžeš si tak hru zakúpiť a podporiť tak aj vývojárov a znova prežívať nezabudnuteľný príbeh, ktorý dostal tak početné množstvo používateľov z hernej komunity. Neváhaj a daj nám rovnako vedieť v komentároch, ktorý prvok úplne prvej Mafie je tvoj najobľúbenejší.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
0%
Mám to
10%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
20%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak