Pomerne jednoduchá hrá s názvom Plague Inc vznikla už pred ôsmymi rokmi a cieľom hry bolo nakaziť celú populáciu ľudí vírusom, ktorý si hráč vytvoril. Aktuálne okolnosti však v tomto smere dobrému menu hry príliš nepomáhajú, preto štúdio Ndemic Creations pracuje na novom hernom režime, kde budeš proti pandémii vírusu bojovať, informuje AndroidPolice.

Hra, Plague Inc hráčovi umožňuje vytvoriť vírus, meniť jeho mutácie a pomáhať mu rozšíriť sa do celého sveta. Cieľom hry bolo daným vírusom vyhubiť celú populáciu ľudí.

Po masívnom rozšírení koronavírusu v Číne však miestna vláda danú hru v krajine zakázala. Dôvody, prečo tomu tak učinili žiaľ známe nie sú.

Populárn hara ukazuje šírenie smrteľnej choroby v reálnom čase. Ndemic Creations

Zákaz Plague Inc v Číne však vyburcoval aj samotných autorov, ktorí nielenže prispeli značnou finančnou čiastkou na boj proti aktuálne šíriacemu sa koronavírusu, ale do samotnej hry začali vyvíjať nový herný režim, v ktorom bude hlavnou úlohou hráča poraziť vírus namiesto toho, aby ho šíril, informuje TheVerge.

Štúdio Ndemic Creations prispelo do boja proti koronavírusu čiastkou 250-tisíc dolárov. Okrem toho bude nový herný režim, ktorý umožní boj proti vírusu, dostupný zadarmo pre všetkých hráčov a navyše sa bude spúšťať ako predvolený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom