To, že čínske LeEco trápia finančné problémy nie je žiadným tajomstvom. Spoločnosť sa na svojej ceste za úspechom prerátala a z veľkej vízie sa stala nočná mora. Americký sen sa LeEcu nesplnil a miesto úspechov sa teraz potrebuje vymotať z problémov, ktorými v posledných mesiacoch trpí. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Podľa spravodajskej agentúry Reuters už LeEco v Spojených štátoch prepustilo množstvo zamestnancov a znížilo celkovú pracovnú silu. Tým sa spoločnosť zrejme snaží dostať z finančných problémov a aspoň z časti tak splatiť svoje dlžoby voči veriteľom. Oveľa viac znepokojujúcou správou je ale predaj hlavného sídla v Sillicon Valley. Pozemok s rozlohou viac ako 198 000 m2 plánuje prevziať spoločnosť Genzon Group. Tá chce následne toto miesto využiť na vybudovanie ekologického „EcoCity“ bývania. Miesto si tam nájde približne 12 000 zamestnancov.

zdroj fotografie: Android Authority

Nenechaj si ujsť
Nová vlajková loď od LeEco bude mať zahnutý displej aj poriadnu porciu výkonu

Znamená tento predaj hlavného sídla spoločnosti jej úplný zánik v USA? LeEco sa svojich ambícií nevzdáva, no nedostatok financií ho núti konať aj takéto radikálne rozhodnutia. Čínsky výrobca doteraz dokonca neoznámil ani predajné čísla svojich zariadení v Spojených štátoch. Dôvodom môže byť aj to, že LeEcu sa v krajine za „veľkou mlákou“ príliš nedarí a predaje vôbec nenapĺňajú očakávania. Spoločnosť v USA nespolupracuje ani s domácimi operátormi a jej marketingová stratégia je pomerne chabá.

Vďaka tomu nie je LeEco dostatočne konkurencieschopné aj napriek tomu, že má zákazníkom naozaj čo ponúknuť. Ponuka spoločnosti sa však má dokonca rozrásť o ďalší nový model smartfónu. Jeho príchod sa očakáva už 11. apríla a následne by sa mal dostať na pulty amerických predajní. Potenciál tohto výrobcu je naozaj obrovský, no šetrné zaobchádzanie s financiami zrejme nepatrí medzi jeho pozitívne stránky. Celá situácia je tak veľmi napätá a o osude v USA zrejme rozhodnú už najbližšie mesiace.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
13%
Mám to
13%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
13%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]