banner-le-max-2Nové LeEco Le 2S sa blíži a k nám sa znova dostali nové informácie o tomto smartfóne. Tentokrát sa výrobca pokúsi zabojovať o potenciálneho zákazníka aj masívnou batériou, ktorú veľa vlajkových lodí postráda. Už 7. septembra uvidíme, čo všetko si pre nás LeEco pripravilo.

Najnovší počin z dielne čínskeho výrobcu, LeEco Le 2S, by mal vo svojom tele niesť aj veľkú batériu. Konkrétne by malo ísť o akumulátor s kapacitou 5000 mAh, čo nie je žiadny rekord a na trhu sú aj iné zariadenia s ešte väčšou batériou. So zväčšujúcou sa kapacitou batérie ide ale ruka v ruke aj zvýšená hmotnosť a samotné rozmery zariadenia. Ak sa výrobca rozhodne pre smartfón s extrémne veľkou batériu, ktorá zabezpečí dlhú prevádzku, automaticky sa väčšinou lúči s vidinou tenkého a ľahkého zariadenia. Na druhej strane, ak plánuje výrobca trhať rekordy v štíhlosti a váhe zariadenia, prvým kompromisom je takmer vždy batéria.

LeEco Le Max 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

leeco-le-2s-dizajn-anteny

Možný dizajn zadnej strany LeEco Le 2s

LeEco však podla pána Fenga Xinga, prezidenta mobilnej divízie LeEco, našlo riešenie na tento problém, ktorý ostatní výrobcovia podla jeho slov ešte nemajú a ignorujú túto problematiku. Svoj post zverejnil na populárnej čínskej sociálnej sieti Weibo. Aj keď v ňom priamo nespomenul žiadny konkrétny smartfón, ak však LeEco disponuje technológiou výroby vysoko kapacitnej batérie pri zachovaní kompaktných rozmerov a nízkej hmotnosti, je dosť pravdepodobné, že prvé uplatnenie nájde práve v pripravovanom LeEco Le 2S.

Feng_Xing_LeEco_Le2s

TIP: LeEco Le 2S prešiel známym GFXBenchom

Posledný únik informácií odhalil aj niektoré hardvérové špecifikácie. LeEco Le 2S by mal poháňať procesor Snapdragon 821, ktorý by mala dopĺňať pamäť RAM s kapacitou až neuveriteľných 8 GB. Ak sa tak naozaj stane, spoločnosti LeEco bude patriť prvenstvo v použití tak enormne veľkej RAM pamäte. Použitie 8 GB RAM je však len marketingový ťah a málokto by ju dokázal reálne využiť. Nehovoriac o tom, že pre skutočný úžitok bude nutná dobrá optimalizácia systému. Interný priestor v smartfóne by mal ponúkať veľkosť 64 GB.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom