banner-le-max-2
Čínsky startup medzi výrobcami smartfónov, LeEco, patrí do skupinky výrobcov, ktorí radi predstavujú vylepšené verzie svojich základných modelov. Vylepšenej verzie jedného z tohtoročných smartfónov od LeEco by sme mali dočkať už začiatkom septembra.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

LeEco Le 2S, tak by mal znieť názov najnovšieho high-end smartfónu od ambiciózneho výrobcu LeEco. Prvé informácie o tomto zariadení sa k nám dostali len pár dní dozadu a odvtedy neutíchajú. Novinky ohľadom pripravovaného LeEco Le 2S tu máme aj teraz, tentokrát zo známeho benchmarku GFXBench. Ten, bohužiaľ, vyvracia informácie o použití najnovšieho Snapdragonu 821 a až 8 GB RAM pamäte pod kapotou tohto smartfónu.

LeEco Le 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Údajný bezrámikový displej a nový dizajn antén smartfónu LeEco Le 2S

Zúfať však nemusíme. LeEco Le 2S (X720) by mal byť smartfón high-end kategórie, k čomu ho predurčuje známy Qualcomm Snapdragon 820 čipset spolu s grafickým akcelerátorom Adreno 530 a 4 GB RAM pamäťou. GFXBench taktiež odhaľuje 5,5″ displej s FullHD rozlíšením, ktorý sa stal už akýmsi štandardom LeEco smartfónov. Štandardná je aj 32 GB vnútorná pamäť, ktorú obsahuje aktuálna verzia zariadenia. Ako už poznáme LeEco, pravdepodobnosť uvedenia verzií s vyššou vnútornou pamäťou je veľmi vysoká.

leeco-le-2s-gfxbench

Na zadnej strane by sa mal nachádzať fotoaparát so 16 MPx rozlíšením a pravdepodobne rovnakým snímačom, ako klasická verzia smartfónu. Taktiež sa hovorí o použití dvojice takýchto snímačov, teda duálneho fotoaparátu. Pre selfíčka bude k dispozícii už štandardný 8 MPx snímač. Očakávať môžeme aj snímač odtlačkov prstov umiestnený pod (duálnym) fotoaparátom, absenciu 3,5 mm audio jacku a teda prítomnosť CDLA technológie, ktorá prenáša zvuk cez USB Type-C konektor bez akýchkoľvek strát na kvalite audia. Kapacita batérie zatiaľ známa nie je, no podpora rýchleho Quick Charge 3.0 nabíjania je viac než istá.

TIP: LeEco Le 2 so Snapdragonom 652 stojí len 161 €!

leeco-le-2s-3c

LeEco Le 2S v 3C certifikácii

Existencia LeEco Le 2S bola potvrdená aj vďaka známej čínskej 3C certifikácii, ktorú musí mať každý smartfón pred vstupom na čínsky trh. Predstavenie novinky sa očakáva hneď na začiatku septembra, konkrétne 7.9., kedy má byť predstavená aj nová vlajková loď amerického Apple.

Možný dizajn LeEco Le 2S

O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]