Podľa informácií z portálu PhoneArena sa už čoskoro dočkáme smartfónov so snímačom odtlačkov prstov v displeji, ktoré nepresiahnu cenovku 270 €. Číňania totižto našli spôsob, ako umiestniť snímač po LCD displej.

Snímač odtlačkov prstov v displeji, či už sonický alebo optický, bol doposiaľ výsadou vlajkových lodí. Problém bol totižto v tom, že tieto snímače dokázali spolupracovať iba s drahými OLED displejmi. Lacnejšie LCD displeje, ktoré výrobcovia používajú v zariadeniach nižšej a strednej triedy, tak túto zaujímavú funkciu nemohli využívať.

To je však počnúc dnešným dňom minulosť. Ako píše web Gizchina, čínska spoločnosť Fortsense vyvinula snímač, ktorý funguje aj s LCD panelmi. Snímač má až 160 rôznych patentov a ukazuje schému, ako bude  fungovať.

Prvé lacné zariadenia so snímačom odtlačkov prstov v displeji by sme tak teoreticky mohli vidieť už koncom tohto roka. Väčší výrobcovia ako napríklad Xiaomi, ktoré ponúka obrovskú radu lacných a kvalitných zariadení, sa však nikam neponáhľa. Podľa slov produktového riaditeľa spoločnosti Xiaomi, Wanga Tenga, sa prvého lacného zariadenia so snímačom odtlačkov v displeji z ich dielne dočkáme najskôr začiatkom roka 2020. Jeho cenovka by nemala presiahnuť sumu 2000 yuanov, čo je v prepočte približne 270 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom