Tohtoročné vlajkové lode iPhonov prichádzajú v štyroch základných verziách. Na recenziu fotoaparátov iPhone 12 od DxOMark upozorňuje portál Gizmochina, kedy sa základná dvanástka umiestňuje ako za Pro modelmi a vlajkovými Androidmi.

iPhone 12 sa v rebríčku najlepších fotoaparátov od portálu DxOMark umiestňuje až na 13. mieste s 122 bodmi. Smartfón predbiehajú ako modely iPhone 12 Pro Max (130 bodov) a iPhone 12 Pro (128 bodov), tak aj minuloročná vlajková loď, iPhone 11 Pro Max so 124 bodmi.

DxOMark rozdeľuje recenzie kamier do troch kategórií. Samotnú technológiu fotografovania ohodnotili na 132 bodov, kde exceluje najmä schopnosť automatického zaostrovania, respektíve reprezentácia farieb.

DXOMARK/Snímka obrazovky

Rovnako chvália presnú expozíciu a pomerne široký dynamický rozsah. Medzi silné stránky nepatrí relatívne bežný šum alebo samotný zoom, kde si iPhone 12 odnáša len 41 bodov, čo je spôsobené chýbajúcim teleobjektívom.

iPhone pre masy ale bezpodmienečne poráža konkurenciu na poli nahrávania videa. Vzhľadom na povahu hlavnej šošovky zdieľajúcu technológiu s modelmi z Pro línie, skóre medzi nimi je takmer identické. Klasický iPhone 12 a iPhone 12 Pro si odnáša vynikajúcich 112 bodov, zatiaľ čo iPhone 12 Pro Max si ešte o bod polepšil.

Hlavnými zbraňami videa iPhone 12 je rovnako schopnosť takmer okamžitého automatického zaostrovania alebo široký farebný rozsah vďaka technológii Dolby Vision HDR. Telefón sa podľa portálu zároveň vynikajúco drží aj pri horších svetelných podmienkach.

DXOMARK/Snímka obrazovky

Aj keď konečné hodnotenia sú na tom o niečo horšie ako napríklad u vlajkových lodí Huawei (140 foto, 88 zoom, 116 video), Samsungu (128 foto, 88 zoom, 106 video) alebo Xiaomi (136 foto, 101 zoom, 110 video), stále ide o kvalitnú sadu šošoviek, ktoré dokážu za pomoci softvéru divy.

Najmä automatické zaostrovanie a vierohodné podanie farieb tak opäť u Apple zariadenia iba upevnili jeho postavenie, jedného z najlepších každodenných foťákov do vrecka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP