Slováci čoraz častejšie nakupujú prostredníctvom platobných kariet. Hotovosť už takmer nikto nepoužíva. Popularitu postupne naberá aj jednoduché a moderné platenie mobilom, ktoré najviac využívajú hlavne obyvatelia veľkých miest.

Už onedlho tu máme Vianoce. Čas, ktorý sa už tradične spája aj s nakupovaním rôznych darčekov pre našich blízkych. Veľká skupina ľudí využíva na nakupovanie darčekov hlavne internetové obchody. O doručenie tovaru sa väčšinou starajú kuriérske spoločnosti, ktoré sa taktiež snažia prispôsobovať najnovším trendom. Nakoľko sú karty najobľúbenejším platobným nástrojom pri nakupovaní darčekov, ktorý preferuje až 53 % Slovákov, zisťovali sme, ktoré z nich poskytujú svojim zákazníkom platbu kartou (fyzický platobný terminál v rukách kuriéra) pri doručení na dobierku.

Na Slovensku aktuálne pôsobí viacero kuriérskych spoločností ako DPD, GLS, UPS, Geis, Poštový kuriér, Remax, GO4, Slovak Parcel Service či DHL. Posledná menovaná spoločnosť však na Slovensku svoje pôsobenie končí, takže porovnania zahrnutá nebude. Pozri si teda v našej tabuľke prehľad všetkých veľkých kuriérskych firiem, ktoré podporujú a nepodporujú platby kartou pri doručení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom