Nová trilógia Star Wars úspešne nadviazala na jednu z najväčších filmových sérií všetkých čias. Tento rok pritom uvidíme koniec ságy, ktorá začala ešte pred vyše 40 rokmi.

Nové filmy sú skvelými akčnými jazdami, ktoré v nás vzbudzujú nostalgické pocity. Popri tom však tvoria úplne nové príbehy nových postáv, vrátane protagonistky. S jej predstavením však vznikla jedna veľká otázka, s ktorou si fanúšikovia lámu hlavu: Kto sú rodičia Rey? Nuž, dnes sa na to pozrieme za pomoci vyjadrenia režiséra J.J. Abramsa, ktorý zodpovedá za Epizódy VII a IX.

Kto sú rodičia Rey?

Odkedy nám tvorcovia predstavili Rey, jej pôvod bol predmetom vášnivej diskusie. Postupom času fanúšikovia vyvinuli mnoho rôznych teórií, ktoré špekulovali, že nová protagonistka je stratená dcéra Lukea Skywalkera, vnučka Obi-Wana Kenobiho či inak prepojená s postavami, ktoré sme už videli. Aj preto sme čakali na Epizódu VIII. V nej sme sa totižto konečne mali dozvedieť, odkiaľ Rey je.

Disney/Lucasfilm

Režisér Rian Johnson nás v Posledných Jedioch na naše prekvapenie vzal na horskú dráhu zavádzania a zvratov. Nič nakoniec nebolo tak, ako sme si mysleli, že to bude. Jednou z častí príbehu, ktorou nás režisér najviac prekvapil, bola práve Rey a jej pôvod.

V poslednom filme sme sa totižto dozvedeli, že jej rodičia boli niktoši – obyčajní obchodníci, ktorí ju ešte ako dieťa predali za peniaze na alkohol. Žeby to však nakoniec predsa len bolo inak?

Dozvieme sa to v Epizóde IX?

V Posledných Jedioch to vyzeralo, že Rian Johnson nám dal definitívnu odpoveď. Po vydaní traileru na Star Wars: Epizóda IX – The Rise of Skywalker však čoraz viac uvažujeme nad tým, že J.J. Abrams nakoniec zodpovie otázky, ktoré položil v Epizóde VII. Znehodnotí tým Epizódu VIII? To je otázne a momentálne o tom môžeme len polemizovať. Pravdu nám však pomáha odhaliť režisérovo prehlásenie počas rozhovoru s ABC:

„Prezradím vám, že už od začiatku našich prác sme vedeli, že musí mať uspokojivý koniec. Všetci sme si dobre uvedomovali, že niečo také môžeme dosiahnuť. Nechcem hovoriť, že to, čo sa stalo v Epizóde VIII, je nepodstatné. Poctili sme ju. Poviem však, že z príbehu je tu toho ešte veľa, čo ste nevideli.”

S týmto vyjadrením si môžeme byť istí, že Abrams nebude drasticky meniť príbehové rozhodnutia Riana Johnson.

Popri tom však veľakrát naznačil, že s pôvodom Rey má ďalšie plány. Vyzerá to teda tak, že The Rise of Skywalker bude prirodzené pokračovanie, ktorého prioritou nebude zavádzať, ale organicky vyvíjať príbeh a postavy – vrátane Rey.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom