Virtuálne meny sa stali fenoménom tejto doby, ktorý znenazdania po rokoch existencie zaplavil celý svet. Ľudia vo veľkom obchodujú, ťažia a platia kryptomenami, pričom vzniká stále viac druhov týchto platidiel. Zoznam kryptomien sa má podľa Jacka Dorseyho do 10 rokov výrazne upraviť, pričom zrejme zaniknú všetky druhy a ostane nám iba BitCoin.

Kryptomeny sa v posledných rokoch zviditeľnili natoľko, že dnes o nich vie celý svet a do tohto biznisu sa neváhajú púšťať aj neskúsení používatelia. Jednoducho, každý sa chce zapojiť a zarobiť, no predpoklady analytikov nemusia byť vždy ružové. Práve v tomto smere sa mnohí odborníci na adresu kryptomien vyjadrujú nelichotivo a iní zas až príliš pozitívne. Svoj názor na tieto moderné platidlá vyjadril tiež CEO Twitteru, Jack Dorsey.

Vyhrá iba najsilnejší

Jack má na svojom konte nielen založenie úspešnej sociálnej siete, ale taktiež stojí za mobilným platobným systémom Square. Jeho záujem o kryptomeny teda nie je vôbec prekvapivým, čo dokazuje aj nedávno pridaná možnosť nakupovania a predaja BitCoinu v aplikácii Square Cash. CEO Twitteru sa však prednedávnom vybral do Londýna, kde mal prezentovať svoj nový platobný systém. Tam taktiež viedol rozhovor aj s novinami The Times, v ktorom vyjadril svoje predstavy o budúcnosti kryptomien.

Svet bude mať iba jedinú menu, internet bude mať jedinú menu. Osobne verím, že to bude BitCoin.“ – Jack Dorsey, CEO Twitteru.

Nenechaj si ujsť
Striptízový klub v Las Vegas prijíma Bitcoiny. Kryptomeny robia radosť aj samotným striptérkam

V pokračovaní rozhovoru ale tiež prezradil, že udalosti, ktoré vylúčia z internetu ostatné kryptomeny, sa môžu udiať už behom 10 rokov, alebo aj skôr. Takéto predstavy však nie sú podľa mnohých príliš realistické, no svet týchto platidiel nám už neraz dokázal, že vie poriadne prekvapiť. Všetky kryptomeny si zažili svoje zlaté časy, ale aj pády. Napriek nepriaznivým obdobiam ostáva faktom naďalej to, že od svojho vzniku sa stali nesmierne populárne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom