Ako sme písali v našom článku sústredenom na vzostup pirátenia filmov a seriálov, rozmach streamovacích služieb nemusí nutne predstavovať pokles záujmu o sťahované seriály. Naše domnienky potvrdzujú aj aktuálne štatistiky portálu TorrentFreak, ktorý zverejnil zoznam najsťahovanejších torrentov za rok 2020.

Dlhé roky sa na prvej priečke držal slávny seriál Hra o tróny. Tomu však už minulý rok stúpala na päty vtedy čerstvá novinka od Disney+, The Mandalorian, ktorý s 2. sériou neslávny titul najsťahovanejšieho seriálu tento rok vyhral. Legendárna fantasy dráma pritom na tohtoročnom zozname ani len nie je.

V závese sa drží vynikajúco hodnotený seriál The Boys od Amazonu, pričom tretie miesto patrí HBO s titulom Westworld. Jednoznačne najrozšírenejší Netflix tak osádza až štvrtú priečku s Vikingami. Kompletný zoznam vyzerá nasledovne:

  1. The Mandalorian
  2. The Boys
  3. Westworld
  4. Vikingovia
  5. Star Trek: Picard
  6. Rick a Morty
  7. The Walking Dead
  8. The Outsider
  9. Arrow
  10. The Flash

Prvé štyri pozície jasne dokazujú, aký problém zužuje filmový svet posledné roky. V prípade, že si chceš pozrieť všetky seriály naraz, musíš si predplácať štyri nie najlacnejšie služby, keďže dané tituly sú pre nich exkluzívne.

Navyše, služba Disney+ vo väčšine svetových krajín dostupná nie je, takže títo fanúšikovia iný spôsob, ako si pozrieť jeden z najlepších seriálov roka ani nemajú. Relatívne vysoko na zozname sú zároveň aj dve úplne novinky, Star Trek: Picard od Amazonu a Outsider od HBO. Desiatku najsťahovanejších uzatvára dvojica Arrow a The Flash, oba dostupné aj na Netflixe.

Zdroj zároveň uvádza, že dáta sťahovaných torrentov sú len drobným zlomkom skonzumovaného pirátskeho obsahu. Podstatne väčšia časť nelegálneho obsahu je prijímaná skrz stránky ponúkajúce sledovanie seriálov zdarma (u nás napríklad už zrušený projekt TopSerialy.to), ktoré však svoje údaje nezverejňujú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom