Dnešný deň je všetkým známy ako deň strachu, príšer a mŕtvych duší. Mrtvou dušou sa po novom stáva nielen jedna najpoužívanejšia služba na ukladanie dát. Na webovej službe Openload a Streamango mohli ešte do dnešného dňa používatelia internetu nájsť množstvo seriálov aj z dielne NETFLIX, HBO, Disney, AMC a iných tvorcov zábavného obsahu.

Openload a Streamango skončili

31.10. približne o 19 hodine boli vypnuté webové stránky, ktoré slúžili najmä na ukladanie dát a video záznamov známe aj ako Openload a Streamango. Táto webová služba slúžila aj na ukladanie rôznych legálnych dát, avšak populárna sa stala najmä kvôli tomu, že sa na jej serveroch nachádzali tisícky hodín nelegálne uverejneného video obsahu populárnych seriálov a filmov z Hollywoodskeho prostredia.

Po tom čo si užívateľ otvorí webovú stránku Openload alebo Streamango teraz, tak nenájde žiadnu funkčnú službu, ale iba informáciu toho, že táto webová stránka už nie je dostupná z dôvodu porušenia autorských práv. Následne je používateľ presmerovaný na webovu stránku Aliancie za kreativitu a zábavu (ACE)

Na webovej stránke ACE sa používateľ dozvedá, že ACE je koalícia popredných tvorcov obsahu a streamovacích služieb, ktorých cieľom je podpora legálneho trhu pre video obsah a riešenia problému s “pirátstvom” v online svete.

Do tejto koalície sa zapojili najväčší hráči na trhu ako NETFLIX, HBO, Amazon, Hulu, Disney, či Warner Bros. a množstvo iných. Je teda nepopierateľný fakt to, že problém so šírením nelegálneho obsahu berú tieto spoločnosti veľmi vážne.

Topserialy.to skončili tiež

Najväčšie webové stránky topserialy.to, ktoré zverejňovali embedované odkazy na nelegálny video obsah zo zahraničných služieb Verystream, Streamango a Openloadboli ešte približne 2 hodiny po výpadku zahraničných služieb k dispozícii.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Redakcia

Avšak približne tesne pred deviatou hodinou dnešného dňa vypli celú webovú službu a zverejnili len krátky odkaz, v ktorom popisujú situáciu, ktorá nastala.

Sluzby verystream, oload, streamango a rapidvideo ukoncili svoju prevadzku, vzhladom na fakt, ze vsetky odkazy na videa boli

z tychto zdrojov sme sa rozhodli ukoncit prevadzku aj my.

Farewell, RIP.

Čo bude teraz nasledovať?

Je toto prvý veľký krok k tomu, aby veľké spoločnosti vyhrali tento nekonečný boj so šírením nelegálneho obsahu? Priebeh tejto situácie budeme sledovať a priebežne vás informovať. Článok budeme po získaní ďalších informácií priebežne aktualizovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú